kamica nerkowa
-
UKŁAD MOCZOWY (WYDALNICZY) - budowa, funkcje i najczęstsze dolegliwości
Układ moczowy, zwany również układem wydalniczym, odpowiada nie tylko za wytwarzanie i usuwanie moczu z organizmu, ale również właściwą gospodarkę wodno-elektrolitową i produkcję niektórych hormonów. Jego najważniejszymi narządami są dwie niewielk...
-
Światowy Dzień Nerek: co warto wiedzieć o "filtrach" naszego organizmu?
Nerki to jeden z ważnych strażników naszego zdrowia oraz pomocnik wszystkich organów wewnętrznych. W związku ze Światowym Dniem Nerek, przypadającym w tym roku na 13 marca warto dowiedzieć się jakie choroby im zagrażają, a także - jak im zapobiegać.
-
Kamica wapniowa - objawy, leczenie
Kamica to jedno z częściej diagnozowanych schorzeń układu moczowo-płciowego. Dolegliwości pojawiają się niezależnie od płci oraz wieku pacjenta. Kamica wapniowa charakteryzuje się tzw. hiperkalcemią, czyli nadmiernym odkładaniem się wapnia w droga...
-
Kamica szczawianowa - objawy, diagnoza, leczenie
Kamica szczawianowa to jedna z odmian kamicy nerkowej. Rozwój schorzenia spowodowany jest nadmiernym odkładaniem się w nerkach oraz drogach moczowych szczawianów. Mimo że diagnozowana jest stosunkowo często to przyczyny zalegania tego związku...
-
Keczup i spółka
Typowa kolacja po polsku: parówka z chrzanem, kiełbasa na gorąco z musztardą, kanapka z szynką i majonezem albo z żółtym serem i keczupem. Tylko czy te dodatki nie szkodzą? Ile mają kalorii? Czy warto je kupować?
-
Nerki - przewlekły problem
Nawet 4 mln Polaków może mieć przewlekłą chorobę nerek. Niewielu z nich zdaje sobie jednak z tego sprawę. Wyjście jest jedno - regularne badania
-
Kamica nerkowa
Kamica nerkowa zwana tez moczową to choroba polegająca na powstawaniu złogów (tzw. "kamieni") w nerkach lub drogach moczowych na skutek wytrącania się związków chemicznych stanowiących prawidłowe lub patologiczne składniki obecne w moczu.
-
Niewydolność nerek (ostra i przewlekła)
Niewydolność nerek to rodzaj upośledzenia funkcji fizjologicznych nerek. Schorzenie może mieć postać ostrą lub przewlekłą i w większości przypadków towarzyszy innej chorobie nerek.
-
Nadczynność przytarczyc - przyczyny, objawy, leczenie
Nadczynność przytarczyc nadaktywność przytarczyc w wyniku której dochodzi do nadmiernej produkcji parathormonu (PTH), który jest hormonem regulującym poziom wapnia i fosforanów.
-
Woda wodzie nierówna
Butelka z wodą stała się symbolem zdrowego stylu życia i dbałości o własne ciało. Zanim jednak po nią sięgniesz, przeczytaj, jaką wodę, w jaki sposób i dlaczego należy pić.
-
Co pić, żeby odstraszyć kleszcze? Ten kontrowersyjny sposób zaskakuje
-
Kupa przykleja się do sedesu - trzeba się martwić? Czasem to objaw konkretnej choroby
-
Dzieci chcą wiedzieć więcej o bezpieczeństwie w sieci. I liczą na rodzicówMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Dieta cukrzycowa - jadłospis, przepisy. Czy można jeść ser żółty lub pleśniowy?
-
Co na kolację, aby mieć niski cukier rano? Ważny jest jeden kluczowy nawyk
- Jesteś mądrzejszy od szóstoklasisty? Udowodnij to w quizie o anatomii człowieka!
- Jak natychmiast odetkać nos i zatoki? Wypróbuj ten tani domowy sposób
- Które zęby wyleczysz na NFZ? Nie jest to jedyne rozwiązanie
- Co jeść, żeby schudnąć z brzucha? Zacznij od czyszczenia lodówki z tych produktów
- Poznaj trzy główne przyczyny drętwienia rąk. Mogą dotyczyć ciebie