Biotebal: pomoc dla włosów. Czy to działa?

Biotebal to suplement diety przeznaczony do stosowania w przypadku problemów z wypadaniem włosów, a także złą kondycją paznokci oraz skóry. Preparat jest dostępny w formie tabletek wydawanych bez recepty. W aptekach można kupić również szampon oraz odżywkę zapobiegające wypadaniu włosów.

Biotebal - skład i zastosowanie

Tabletki Biotebal zalicza się do tak zwanych preparatów witaminowych. Głównym składnikiem preparatu jest biotyna, która należy do witamin z grupy B, określana również jako witamina H. Oprócz biotyny w składzie Biotebalu znajdują się sorbitol, krzemionka koloidalna oraz stearynian magnezu. Głównym wskazaniem do przyjmowania Biotebalu jest niedobór biotyny, który może prowadzić między innymi do problemów z wypadaniem włosów. Niedobory witamin z grupy B, w tym biotyny mogą dawać również takie objawy jak:

  • Łamliwość paznokci,
  • Wysuszenie skóry głowy,
  • Stany zapalne skóry występujące wokół nosa,
  • Stany zapalne skóry występujące wokół ust.

Niedobory biotyny mogą skutkować również zapaleniem spojówek, nadmierną łamliwością włosów i paznokci oraz zaburzeniami w przemianie tłuszczów.

Biotebal - stosowanie i przeciwwskazania

W przypadku przyjmowania preparatu Biotebal, niezwykle ważne jest jego regularne stosowanie. Należy przyjmować go w ilości zaleconej przez lekarza albo farmaceutę lub podanej na ulotce dołączonej do preparatu. Mimo, że nie istnieją doniesienia dotyczące przedawkowania biotyny u ludzi, dzienna dawka Biotebalu nie powinna być większa niż 5 mg na dobę. W przypadku pominięcia jednej dawki leku nie należy przyjmować dwóch dawek dziennie w celu uzupełnienia pominiętej.

Preparatu Biotebal nie powinny stosować osoby, które są nadwrażliwe na jakikolwiek składnik leku. Ze względu na zawartość sorbitolu, Biotebalu nie mogą stosować osoby cierpiące na nietolerancję fruktozy. Nie poleca się stosowania kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, chyba, że lekarz prowadzący ciążę wyrazi na to zgodę. Również kobiety planujące ciążę powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą odnośnie stosowania leku.

W trakcie stosowania preparatu nie należy spożywać surowego białka, ponieważ może ono hamować wchłanianie biotyny. Nie zaleca się picia alkoholu w trakcie stosowania Biotebalu, ponieważ alkohol może zmniejszać stężenie biotyny we krwi. Podobne działanie wykazują leki przeciwdrgawowe, takie jak prymidon, fenytoina i fenobarbital. Poza tym, lek może oddziaływać z hormonami steroidowymi, ponieważ hormony przyspieszają proces rozpadu biotyny w organizmie.

Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C

Biotebal - skutki uboczne

Ze stosowaniem Biotebalu wiąże się pewne niewielkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, jednak trzeba zaznaczyć, że niepożądane efekty nie występują u każdej osoby, która przyjmuje preparat. Najczęściej występujące skutki uboczne to pokrzywka oraz zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek dolegliwości związane z przyjmowaniem leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Biotebal - opinie

Preparat Biotebal cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród osób, które stosują go regularnie. Wiele osób zażywających ten preparat zauważa zmniejszenie stopnia wypadania włosów oraz zwiększenie ilości rosnących nowych włosów, a co za tym idzie zagęszczenie włosów. Zauważalna jest również poprawa kondycji włosów i paznokci.

Kuracja może okazać się bardziej skuteczna, jeśli przyjmowanie tabletek Biotebal połączy się z odpowiednią pielęgnacją włosów. Do tego celu stworzono między innymi wzmacniający szampon oraz odżywkę przeznaczone do włosów wypadających i osłabionych. Substancje zawarte w preparatach do pielęgnacji włosów i skóry głowy zawierają składniki aktywne, które zapobiegają wypadaniu włosów, a także wzmacniają je.

W składzie szamponu Biotebal, oprócz biotyny, można znaleźć ekstrakt z żeń-szenia, który wzmacnia i odżywia włosy, prebiotyk wpływający na utrzymanie prawidłowej mikroflory skóry głowy, sok z aloesu pełen substancji odżywczych oraz działający oczyszczająco kompleks seboregulujący. W składzie szamponu znajdują się także pantenol, bioaktywne peptydy oraz oligosacharydy pszenicy i kiełków soi. Szampon jest polecany również do mycia włosów farbowanych, ponieważ zmniejsza wypłukiwanie się farby, co przedłuża trwałość koloru. Po zastosowaniu szamponu zaleca się nałożenie odżywki, która nie tylko zapobiega wypadaniu, ale również ułatwia rozczesywanie i chroni włosy przed uszkodzeniem, na przykład podczas codziennej stylizacji.

Więcej o: