Pierwsza pomoc
-
Gdzie się podziała gencjana? Popularny fiolet zniknął z wielu aptek. Wiemy dlaczego
"Już nawet głupiej gencjany nie można kupić". Co i rusz ktoś nam zgłasza problem z zakupem kiedyś popularnego środka na odkażanie ran. Rzeczywiście, niemal rok temu preparat niemal zniknął z rynku, ale aktualnie jest znowu dostępny w hurtowniach i wielu aptekach. No to o co chodzi?
-
W końcu przyjdzie zima zła, bo dla nich w sumie każda taka jest
Tu nie ma żadnego zaskoczenia. Im zimniej, tym gorzej. Nie trzeba jednak mrozu, by na ulicach europejskich stolic w XXI wieku zamarzali ludzie. Czasem wystarczy deszcz, silny wiatr i brak możliwości ogrzania ciała. Ekipa specjalnej karetki dla osób w kryzysie bezdomności wie o tym doskonale. Niemal każdego dnia próbuje ocalić kogoś w Warszawie.
-
Wiry, fale, prądy wsteczne - jak wyjść cało z wody? Praktyczny poradnik
Toniemy. Od czerwca woda pochłonęła ok. 200 osób w Polsce. Przed nami jeszcze trochę gorących dni, podczas których marzymy, by zanurzyć się chociaż na chwilę w jeziorze, morzu, basenie. Wróćmy cało z tych wakacji. Wyjdźmy z tej wody. Podpowiadamy, co robić, jeśli dno okaże się muliste, fale groźniejsze, niż się wydawało, a prądy zdradliwe [POMOCNE RYSUNKI].
-
Kareta lada dzień się rozsypie. Kogo to obchodzi? Na pewno nie warszawskich urzędników
Miasto trochę pomaga, ale bardziej podobno nie może. Urząd wojewódzki kiedyś niby chciał, dziś twierdzi, że Karety, czyli warszawskiego ambulansu dla osób w kryzysie bezdomności, to właściwie nie zna. Karetka tymczasem ledwo zipie, zimy pewnie nie doczeka. Co zatem z tymi, dla których wiezie nadzieję? Optymistycznych informacji brak.
-
Pierwsza pomoc: zakrztuszenie. To musisz wiedzieć
Niechętnie udzielamy pierwszej pomocy. Zarazem: tak pozornie banalna przypadłość jak zakrztuszenie może w ciągu kilku minut doprowadzić do zgonu lub trwałego kalectwa. Przełam się, to proste.
-
Meszki: jak się bronić przed meszkami. Co robić po ugryzieniu przez meszki?
Meszki to niezwykle dokuczliwe, niewielkie owady, atakujące gromadnie w maju i czerwcu. Ich ugryzienia zostawiają bolące i swędzące, trudno gojące się ranki. Zmasowany atak meszek może być nieprzyjemny, szczególnie jeżeli jesteśmy alergikami, ponieważ zostawiają w naczyniach krwionośnych toksynę, a ta powoduje różne reakcje skórne, włącznie z obrzękiem i zaburzeniami oddechowo-krążeniowymi. Przed meszkami trzeba szczególnie chronić małe dzieci.
-
Ugryzienie mrówki - objawy, jak postępować
Mimo że wprowadzony do organizmu wraz z ugryzieniem kwas mrówkowy wywołuje silny ból i pieczenie, to, na szczęście, są one krótkotrwałe.
-
Ukąszenie komara - proste sposoby na wyleczenie
Ukąszenie przez komora to z całą pewnością jedna z najczęstszych letnich "dolegliwości". Mimo że swędzący i zaczerwieniony bąbel znika samoistnie po kilku dniach proces ten można przyspieszyć. Jak to zrobić?
-
Ukąszenie żmii - co zrobić?
Brzmi abstrakcyjnie? Paradoksalnie ten rodzaj ugryzienia nie należy do rzadkości. Co gorsza bliski kontakt ze żmiją może być bardzo niebezpieczny i często wymaga wizyty w szpitalu.
-
Użądliła cię osa lub pszczoła? Spokojnie, nie ma powodu do paniki
Ten rodzaj użądlenia nie jest groźny. Problem może się jednak pojawić gdy "ugryziona" osoba jest uczulona lub owad przedostał się w okolice gardła i tam wstrzyknął toksyczną substancję. Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w takich sytuacjach?
-
Śpisz w ten sposób? Zwiększasz ryzyko cukrzycy, otyłości, a nawet raka
-
Jakie napoje pomagają w kontrolowaniu glikemii?
-
Dzień dziecka powinien być każdego dnia. Jak okazywać wsparcie dzieciom na co dzień, nie tylko od święta?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Na emeryturze zacznij jeść ten produkt. Twój organizm ci za to podziękuje
-
Było o krzywych penisach, czas na kłopotliwe waginy. Więcej luzu w seksie
- Jak objawia się grzybica stóp?
- Czy truskawki mogą zaszkodzić? Kto nie powinien ich jeść?
- Zadbaj o kolory garderoby przed wyjściem do lasu. Niektóre przyciągają owady
- Przygotuj banalnie prosty spray na meszki. Ten zapach odstraszy je na dobre
- Antidotum na zatrucie muchomorem sromotnikowym. Czy to przełom w medycynie?
-
Ugryzienie kleszcza - jak sobie pomóc?
Na szczęście nie każde ugryzienie tego pajęczaka wymaga wizyty u lekarza. Kleszcza można bezpiecznie usunąć samemu w domu, jednak samo pozbycie się go nie oznacza, że można o incydencie zapomnieć. Konieczna jest obserwacja ugryzionego miejsca.