omdlenia
-
Tilt test (test pochyleniowy) - wskazania, przebieg badania
Tilt test, czyli test pochyleniowy, to badanie, które wykonywane jest w przypadku podejrzenia niektórych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w tym zespołu omdleń odruchowych. Jakie są wskazania do przeprowadzenia badania? Jak przebiega test...
-
Miał odłamek szkła w szczęce. Dowiedział się o tym dopiero po miesiącu odczuwania bólu
Czternastoletni chłopiec z Hiszpanii zemdlał i wpadł na szybę. Przez cztery tygodnie po tym zdarzeniu odczuwał ból podczas otwierania ust. Na pogotowiu dowiedział się, że ma w twarzy kawałek szkła.
-
Zaburzenia świadomości - czym są, na czym polega leczenie tego schorzenia?
Zaburzenia świadomości to specyficzny stan, w którym umysł traci orientację w sytuacji, następuje obniżenie samokontroli oraz występują trudności w skupieniu uwagi. Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń świadomości? Na czym polega leczenie takie...
-
Drgawki: rodzaje, przyczyny, pierwsza pomoc
Drgawki to gwałtowne, mimowolne skurcze mięśni. Ogólnie dzieli się je na padaczkowe i niepadaczkowe. Są objawem nieprawidłowości w ośrodkach ruchowych w korze mózgowej, w ośrodkach podkorowych lub w rdzeniu kręgowym.
-
Jak przeżyć w polskim pociągu latem, gdy panuje upał i nie ma klimatyzacji? Praktyczne rady
Polskie pociągi wciąż potrafią zaskoczyć. Podróż latem niejednokrotnie przeradza się w koszmar. Jak sobie pomóc, gdy na dworze ukrop, klimatyzacja miała być, ale nie ma, a wysiąść się nie da? Proponujemy kilka rozwiązań.
-
Omdlenie - nawet jednorazowa utrata przytomności wymaga konsultacji lekarskiej
Omdlenie zdarza się w każdym wieku i nie musi być objawem choroby - czasem wystarczy nie zjeść śniadania, by spadek poziomu cukru we krwi przyczynił się do omdlenia. Z drugiej strony: niezależnie od tego, ile masz lat, tak może objawiać się wada...
-
Utrata przytomności i utrata świadomości - czym się różnią?
Utrata przytomności i utrata świadomości - te dwa pojęcia mogą się mylić. Trzeba jednak pamiętać, że utrata przytomności i utrata świadomości to co innego. Jaka jest między nimi różnica?
-
Hematofobia – strach przed strzykawkami i zastrzykami. Jak sobie radzić?
Boisz się widoku krwi? To nie jest taka rzadka przypadłość... Co robić, by nie mdleć przy zastrzykach: rozluźniać ciało czy wręcz odwrotnie? Czym jest, z czego wynika ten strach, jak go oswoić?
-
Problemy z sercem u dzieci
Ludzkie serce to pompa idealna: może pracować niezawodnie ponad sto lat. Ważne jednak, by dbać o nią już w dzieciństwie i szybko odkryć ewentualne nieprawidłowości. Współczesna kardiologia i kardiochirurgia mogą zdziałać cuda - istotne jednak, by ...
-
Drgawki
Mimowolne gwałtowne skurcze mięśni szkieletowych, mające formę pojedynczych ataków lub powtarzające się kilka razy w ciągu jednego napadu drgawkowego.
-
Za wysoki cukier. Objaw, który wyczujesz w czasie oddawania moczu
-
Co pić rano, aby mieć płaski brzuch? Ten jeden składnik może nam pomóc
-
Tak gwiazdy dbają o swoje włosy. Dzięki tej aplikacji ty też tak możeszMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Jak obniżyć poziom glukozy we krwi?
-
Wysoki cukier na czczo? Pierwotną przyczyną nie musi być cukrzyca
- Cichy zabójca. Jak nieleczone nadciśnienie niszczy organizm
- Manicure może być groźny? Czy używanie lamp UV do utrwalania lakieru na paznokciach grozi rakiem skóry?
- Jeśli nigdy nie byłeś w polskim szpitalu, nie rozwiążesz tego quizu. Spróbujesz?
- Wiesz jak zachować bezpieczeństwo w każdej sytuacji? Czas się przekonać!
- Kofeina szkodzi na serce? Kawa uzależnia? Mity i fakty o kofeinie