omdlenia
-
Tilt test (test pochyleniowy) - wskazania, przebieg badania
Tilt test, czyli test pochyleniowy, to badanie, które wykonywane jest w przypadku podejrzenia niektórych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w tym zespołu omdleń odruchowych. Jakie są wskazania do przeprowadzenia badania? Jak przebiega test...
-
Miał odłamek szkła w szczęce. Dowiedział się o tym dopiero po miesiącu odczuwania bólu
Czternastoletni chłopiec z Hiszpanii zemdlał i wpadł na szybę. Przez cztery tygodnie po tym zdarzeniu odczuwał ból podczas otwierania ust. Na pogotowiu dowiedział się, że ma w twarzy kawałek szkła.
-
Zaburzenia świadomości - czym są, na czym polega leczenie tego schorzenia?
Zaburzenia świadomości to specyficzny stan, w którym umysł traci orientację w sytuacji, następuje obniżenie samokontroli oraz występują trudności w skupieniu uwagi. Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń świadomości? Na czym polega leczenie takie...
-
Drgawki: rodzaje, przyczyny, pierwsza pomoc
Drgawki to gwałtowne, mimowolne skurcze mięśni. Ogólnie dzieli się je na padaczkowe i niepadaczkowe. Są objawem nieprawidłowości w ośrodkach ruchowych w korze mózgowej, w ośrodkach podkorowych lub w rdzeniu kręgowym.
-
Jak przeżyć w polskim pociągu latem, gdy panuje upał i nie ma klimatyzacji? Praktyczne rady
Polskie pociągi wciąż potrafią zaskoczyć. Podróż latem niejednokrotnie przeradza się w koszmar. Jak sobie pomóc, gdy na dworze ukrop, klimatyzacja miała być, ale nie ma, a wysiąść się nie da? Proponujemy kilka rozwiązań.
-
Omdlenie - nawet jednorazowa utrata przytomności wymaga konsultacji lekarskiej
Omdlenie zdarza się w każdym wieku i nie musi być objawem choroby - czasem wystarczy nie zjeść śniadania, by spadek poziomu cukru we krwi przyczynił się do omdlenia. Z drugiej strony: niezależnie od tego, ile masz lat, tak może objawiać się wada...
-
Utrata przytomności i utrata świadomości - czym się różnią?
Utrata przytomności i utrata świadomości - te dwa pojęcia mogą się mylić. Trzeba jednak pamiętać, że utrata przytomności i utrata świadomości to co innego. Jaka jest między nimi różnica?
-
Hematofobia – strach przed strzykawkami i zastrzykami. Jak sobie radzić?
Boisz się widoku krwi? To nie jest taka rzadka przypadłość... Co robić, by nie mdleć przy zastrzykach: rozluźniać ciało czy wręcz odwrotnie? Czym jest, z czego wynika ten strach, jak go oswoić?
-
Problemy z sercem u dzieci
Ludzkie serce to pompa idealna: może pracować niezawodnie ponad sto lat. Ważne jednak, by dbać o nią już w dzieciństwie i szybko odkryć ewentualne nieprawidłowości. Współczesna kardiologia i kardiochirurgia mogą zdziałać cuda - istotne jednak, by ...
-
Drgawki
Mimowolne gwałtowne skurcze mięśni szkieletowych, mające formę pojedynczych ataków lub powtarzające się kilka razy w ciągu jednego napadu drgawkowego.
-
Halucynacje, zaburzenia rytmu serca, krew w moczu po popularnym ziele "na kleszcze"
-
Depilacja światłem i laserowa to nie to samo. Różnice nie tylko w nazwie
-
Ta kobieta ma nietypową pasję. "To jest bardzo wciągająca dyscyplina"MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Co pić na czczo, żeby łatwiej zrobić kupę? Wystarczy dodać listek
-
Co pić na oczyszczenie żył i tętnic? Pomóc mogą te napoje
- Ból barków i pleców. Co to oznacza i jak sobie z nim radzić?
- Zdarza ci się czegoś zapomnieć? To nie zawsze oznaka Alzheimera
- Dowiedz się, które nowotwory nawracają najczęściej i od czego to zależy
- Wiesz, czym zajmuje się ortopeda? Świetnie, masz już punkt w quizie o lekarzach!
- Bolą cię stawy? Sprawdź szafkę z przyprawami i przygotuj prosty napar