atopowe zapalenie skóry
-
Olej z wiesiołka - prawdziwy przyjaciel kobiety
Poprawi kondycję skóry włosów i paznokci, a przy tym potrafi łagodzić kobiece dolegliwości. Kiedy warto go stosować, a kiedy omijać szerokim łukiem?
-
Cladosporium: grzyby zaliczane do grupy alergenów
Grzyby z grupy Cladosporium zaliczane są do alergenów. Mają zdolność dopasowywania się niemal do każdego rodzaju środowiska. Osoby, u których wywołują one reakcję alergiczną bardzo często, obok typowych objawów alergii, borykają się z atopowym...
-
Epidemia czy moda? Co realnie wiemy o alergii
Alergii nie da się wpisać w schematy i przewidzieć, u kogo objawy się zaostrzą, a u kogo ustąpią. Leczyć jednak trzeba wszystkich - mówi prof. dr hab. n. med. Jerzy Kruszewski, konsultant krajowy w dziedzinie alergologii
-
Kichaj na uczulenie!
Co trzeci Polak jest alergikiem. Leje nam się z nosa, mamy oczy czerwone jak królik, uczulamy się na leki i pokarmy. Czy z alergii można się wyleczyć?
-
Egzema: co to takiego?
Egzema jest chorobową zmianą skóry, którą nazywa się również atopowym zapaleniem skóry, o ile ma charakter alergiczny. Zmiany skórne w okolicy łokci, kolan, kostek, nadgarstków, na twarzy i klatce piersiowej powinny nas skłonić do wizyty u lekarza
-
Zapalenie spojówek, czyli co męczy twój wzrok
Na tę dolegliwość skarżą się miliony ludzi w Polsce. Często nie wiedzą, u kogo szukać porady, i sami sięgają po krople, które mogą im tylko zaszkodzić
-
Atopowe zapalenie skóry
Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii, także tych, które pojawiają się na skórze. Można być uczulonym niemal na wszystko - od pokarmów, leków, kosmetyków, metali, po zapachy, światło i temperaturę.
-
Sprawdź, co cię uczula
Trudne dni nadchodzą dla alergików - zbliża się okres intensywnego pylenia roślin. Jak sprawdzić, co nas uczula, jak uniknąć przykrych dolegliwości?
-
Atopowe zapalenie skóry
Atopowe zapalenie skóry, nazywane także wypryskiem atopowym to schorzenie o podłożu genetycznym. Nieprawidłowo funkcjonujący układ immunologiczny pod wpływem, nawet małej ilości, alergenu wywołuje silną reakcję uczuleniową skóry.
-
Jak wygrać z opryszczką
Wirusa opryszczki wargowej nosi w sobie aż 30 proc. z nas. W tej grupie u co dziesiątego nieszczęśnika infekcja powraca jak bumerang. Bywa, że wirus atakuje nawet co dwa-trzy tygodnie. Jak temu zaradzić?
-
Neurastenia - jakie są przyczyny i objawy tego zaburzenia psychicznego
-
Jak relacja z tatą wpływa na naszą psychikę w dorosłości? [ROZMOWA z PSYCHOLOGIEM]
-
To pozwoli wykryć parkinsona wiele lat przed pojawieniem się oczywistych objawów. Przełomowe odkrycie
-
Nieznośny ból głowy i upał to częste połączenie. Przyczyny nieoczywiste
-
Seitan: co to jest, jak smakuje, czy jest zdrowy
- 20 mln - tyle ludzi uratowały szczepionki przeciw COVID-19 przez pierwszy rok
- Rak piersi mocniej atakuje nocą - to ma znaczenie dla pobierania próbek do badań
- Ile szpiku kostnego posiada człowiek? Czym jest i jak funkcjonuje szpik kostny?
- Złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie - czy da się coś z tym zrobić? Jak pozbyć się ciągłego zmęczenia
- Sposób na wągry. Jak usunąć zaskórniki?