Mikrodermabrazja diamentowa: zabieg poprawiający kondycję skóry [przebieg, efekty, koszt]

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg kosmetyczny, który niezwykle skutecznie oczyszcza skórę. Wykonywany regularnie, pozostawia ją w świetnej kondycji, stymuluje procesy regeneracyjne naskórka i redukuje niedoskonałości. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa? Czy takie oczyszczanie można wykonać w domu?

Mikrodermabrazja diamentowa: co to za zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg oczyszczający skórę, który polega na mechanicznym usuwaniu martwego naskórka. Służą do tego głowice pokryte drobinkami diamentu (naturalnego lub syntetycznego) o różnej gradacji. Wybór konkretnej zależy od obszaru, na którym ma być przeprowadzony zabieg.

Warto zaznaczyć, że mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem łagodniejszym niż jej odmiana korundowa. Mogą z niego skorzystać osoby zmagające się z problemami dermatologicznymi, takimi jak:

Zabieg wykazuje też dużą skuteczność w walce z przebarwieniami, rozstępami i rozszerzonymi porami. Poza tym, ten rodzaj peelingu mechanicznego świetnie przygotowuje skórę do zabiegu fotoodmładzania.

Mikrodermabrazja diamentowa: krok po kroku

Zanim kosmetyczka wykona zabieg mikrodermabrazji, w pierwszej kolejności oceni stan skóry klientki/klienta. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, wykonany zostanie dokładny demakijaż cery. Kolejny krok to kontrolowany peeling - wierzchnie warstwy naskórka zostaną złuszczone specjalnymi głowicami. Głębokość tego procesu zostanie dostosowana do grubości skóry i jej stanu. Złuszczona skóra jest świetnie przygotowana do wchłaniania składników odżywczych, więc zabieg można zakończyć aplikacją regenerującej i nawilżającej maseczki.

Należy pamiętać, że bezpośrednio po złuszczaniu, skóra nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Tuż po zabiegu, kosmetyczka zaleci stosowanie kremu z filtrem UV. Proces regeneracji naskórka trwa minimum jeden dzień.

Mikrodermabrazja diamentowa: efekty stosowania

Złuszczenie wierzchnich warstw naskórka skutkuje pobudzeniem fibroblastów do syntezy elastyny i kolagenu. W rezultacie, skóra staje się jędrna, gładka i bardziej elastyczna. Mikrodermabrazja diamentowa likwiduje przebarwienia, niweluje widoczne symptomy trądziku pospolitego i spłyca zmarszczki. Wyraźna poprawa kondycji skóry jest widoczna już po pierwszym zabiegu.

Zobacz wideo Na czym polega proces starzenia skóry? Wyjaśnia lekarz

Mikrodermabrazja diamentowa. Cena i opinie o zabiegu

Koszt mikrodermabrazji diamentowej jest uzależniony od wielu czynników, wśród których należy wymienić przede wszystkim partię ciała, na której zabieg ma być wykonany i renomę salonu kosmetycznego. Średnia cena w średnich i dużych miastach zamyka się w przedziale od 80 do 200 zł.

W tym przypadku, możemy mieć pewność, że pieniądze zostały dobrze wydane. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem o sprawdzonej skuteczności, co potwierdza nie tylko praktyka kliniczna, ale i opinie osób, które zdecydowały się na ten rodzaj peelingu.  

Mikrodermabrazja diamentowa w domu

Czy taki zabieg można przeprowadzić w domu? Oczywiście, że tak. W sprzedaży dostępne są specjalne urządzenia z głowicami diamentowymi, z pomocą których można skutecznie złuszczyć naskórek. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na samodzielne złuszczanie naskórka, należy skonsultować się z dermatologiem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Mikrodermabrazja diamentowa: przeciwwskazania do stosowania

O jakich przeciwwskazaniach mowa? Złuszczanie naskórka metodą mikrodermabrazji diamentowej nie jest możliwe, gdy zostaną stwierdzone następujące schorzenia:

  • grzybica skóry,
  • łuszczyca, 
  • nowotwory skóry,
  • trądzik różowaty,
  • trądzik ropowiczy.

Inne przeciwwskazania to: znamiona, cera naczyniowa, rany (przerwana ciągłość skóry) i skłonność do bliznowców. Zabiegu nie można też przeprowadzić w trakcie farmakologicznego leczenia trądziku pospolitego (retinoidami i antybiotykami). 

Zobacz też: Dermokosmetyki - kosmetyki dla skóry atopowej i nadwrażliwej

Więcej o: