Demakijaż twarzy oraz oczu. Oczyszczanie twarzy krok po kroku. Chusteczki do demakijażu

Demakijaż przez wiele kobiet interpretowany jest jako czynność, polegająca na oczyszczeniu twarzy z makijażu, jednakże polega nie tylko na tym. Celem demakijażu jest także oczyszczenie twarzy z bakterii i zanieczyszczeń, które zebrały się przez cały dzień. Istnieje wiele kosmetyków do demakijażu, przeznaczonych do każdego rodzaju cery. Coraz popularniejsze są także chusteczki do demakijażu, ale nie zawsze są skuteczne.

Demakijaż twarzy

Wiele kobiet mylnie uważa, że demakijaż to czynność, polegająca na usunięciu pozostałości po makijażu i powinno się ją wykonywać wyłącznie wieczorem. Jest to błędne myślenie, ponieważ demakijaż polega na oczyszczeniu twarzy nie tylko z makijażu, ale też zanieczyszczeń, które przez cały dzień się na niej nagromadziły, bakterii oraz łoju i potu. Jest to bardzo ważny element codziennej higieny, ponieważ pot i łój wymieszane z produktami do makijażu mogą spowodować liczne wypryski oraz zaskórniki.

Co więcej, demakijaż, czyli oczyszczanie twarzy, powinny wykonywać również kobiety, które na co dzień się nie malują. Ponadto, czynność tę należy powtarzać 2 razy dziennie – nie tylko wieczorem, ale też i rano. W nocy nasze ciało również ulega zanieczyszczeniu, twarz się poci i zagnieżdżają się na niej drobnoustroje. Przed nałożeniem kremu pielęgnacyjnego o poranku, należy wykonać dokładny demakijaż twarzy wybranym preparatem.

Firmy kosmetyczne proponują cały szereg preparatów do demakijażu twarzy. Odróżnia ich nie tylko forma i konsystencja, ale też przeznaczenie do konkretnego typu skóry.

Naturalny makijaż na wielkie wyjście. Idealny dla tych, które nie lubią się mocno malować

Osoby, które mają suchą i wrażliwą cerę, powinny stosować mleczka i toniki nawilżające. Bardzo często kobiety, które borykają się z tego typu skórą, rozpoczynają demakijaż twarzy od zmycia make-upu olejkiem, który nie dość, że doskonale radzi sobie z pozostałościami po makijażu to dodatkowo nie podrażnia cery.

Odwrotna sytuacja jest w przypadku kobiet, które mają problem z tłustą cerą. Takim osobom poleca się stosowanie odtłuszczonych żelów oczyszczających. Ponadto, produkty stosowane do demakijażu cery tłustej powinny zawierać w składzie preparaty matujące, zapobiegające nadmiernemu świeceniu się twarzy.

Demakijaż twarzy, na której występuje trądzik, powinno się wykonywać produktami, które zawierają w składzie preparaty antybakteryjne. Ponadto należy stosować produkty o podobnych właściwościach, jak do cery tłustej.

Demakijaż oczu

Demakijaż oczu to czynność, od której powinno rozpoczynać się każde oczyszczanie twarzy, ale też czynność, wymagająca szczególnej uwagi. Oczy oraz skóra pod oczami to miejsca bardzo wrażliwe, które potrzebują specjalnej pielęgnacji. Niepoprawnie wykonywany demakijaż oczu może osłabić rzęsy i prowadzić do ich wypadania, a także może podrażnić zarówno oczy jak i skórę wokół nich.

Skóra pod oczami to miejsce bardzo wrażliwe, ponieważ warstwa naskórka jest w tym miejscu najcieńsza i najbardziej podatna na uszkodzenia. Zbyt intensywne pocieranie tej partii, może spowodować przesuszenie skóry, a także przyspieszyć proces pojawiania się zmarszczek. Nie zaleca się więc stosowania w tych okolicach peelingów. Do demakijażu oczu należy używać skutecznych (ponieważ tusz do rzęs, eyeliner oraz cienie to produkty najtrudniej zmywalne), ale też łagodnych produktów. Powinny być to preparaty tłuste, które rozpuszczą make-up, bez nadmiernego pocierania oczu wacikiem. Demakijaż oczu najlepiej wykonywać poprzez przyłożenie wacika z produktem do oczyszczania do oka, potrzymania go przez kilka sekund w tej pozycji, a następnie wytarcia nim oka.

Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu jest to produkt, który pojawił się stosunkowo niedawno na rynku. Istnieje wiele rodzajów chusteczek przeznaczonych do różnych typów cery.

Największą zaletą tego typu produktów jest to, że nie zajmują one dużo miejsca, można je wrzucić do torebki i posiłkować się nimi w nagłych sytuacjach,np. w podróży. Pomimo zapewnień producentów, chusteczki do demakijażu nie usuną zanieczyszczeń z twarzy tak dokładnie jak inne, tradycyjne preparaty. Ponadto, trudno jest usunąć make-up oka bez intensywnego pocierania, które może podrażniać te okolice. Jest to więc rozwiązanie szybkie, ale nie powinno się z niego stale korzystać.

Demakijaż krok po kroku

Każda kobieta wykonuje demakijaż w inny sposób oraz innymi produktami. Ogólne zasady, poszczególne kroki przeprowadzania tej czynności są takie same. W pierwszej kolejności należy wykonać demakijaż oczu, a następnie twarzy. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie demakijażu bez użycia wody i oczyszczanie kończą jeszcze dokładnym przemyciem twarzy wodą, inne panie stosują na koniec odświeżające mleczko lub tonik. Po wykonaniu demakijażuna twarz należy nałożyć wybrany krem pielęgnacyjny.

Więcej o: