zapalenie gardła
-
Flegma - tak może objawiać się infekcja, choroba przełyku, a nawet nowotwór. Wygląd wydzieliny ma znaczenie
Wypiję jakiś syrop i po kłopocie? Niekoniecznie. Flegma, czyli zalegająca wydzielina z dróg oddechowych, nie musi być objawem infekcji, a nawet jeśli, dobór odpowiednich leków ma znaczenie przy łagodzeniu dolegliwości. Syropy niekoniecznie są...
-
Czym płukać bolące gardło? Pomysły na skuteczne płukanki
Wysuszone i podrażnione gardło potrzebuje nawilżenia, aby ból nieco zelżał. Najlepsze co możemy sami zrobić w takiej sytuacji, to przygotować płukankę z tego, co akurat mamy pod ręką. Trzeba też zwrócić uwagę na odpowiednie proporcje, bo chore...
-
Ciągła chrypka i flegma w gardle - jak sobie pomóc?
Flegma zalegająca w gardle zmusza do ciągłego odchrząkiwania i kaszlu. Co może być przyczyną i jakie są domowe sposoby radzenia sobie z taką dolegliwością?
-
Wirusowe zapalenie gardła: objawy, leczenie
Zapalenie gardła to zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. W większości przypadków przyczyną jest infekcja wirusowa. Trzeba jednak pamiętać, że nie tak rzadko dołącza potem zakażenie bakteryjne.
-
Przewlekły ból gardła: czy to oznaka poważnej choroby?
Przewlekły ból gardła może mieć wiele przyczyn. Od najbardziej banalnych, czyli spowodowanym dłuższym przebywaniem w suchym i zadymionym pomieszczeniu, poprzez choroby wirusowe aż po objawy nowotworowe w gardle lub krtani.
-
Płukanie gardła: kiedy stosować płukanie gardła. Czym płukać?
Płukanie gardła w przypadku infekcji wirusowych lub bakteryjnych działa cuda. W ten sposób nie tylko nawilżamy podrażnione gardło, ale zwalczamy i wypłukujemy drobnoustroje, odkażamy jamę ustną i łagodzimy ból. Z czego przygotujemy takie płukanki?
-
Glimbax: jakie ma właściwości, jak go stosować, przeciwwskazania
Glimbax jest to preparat do miejscowego stosowania przy zapaleniach jamy ustnej i gardła, a także po zabiegach stomatologicznych. Zawiera niesteroidowy lek przeciwzapalny o nazwie diklofenak.
-
Zabieg usunięcia migdałków podniebiennych, czyli tonsillektomia - wskazania, przebieg, konsekwencje
Tonsillektomia jest rutynowym zabiegiem chirurgicznym, pozwalającym trwale rozwiązać problem przewlekłego zapalenia migdałków podniebiennych. Metody zachowawcze zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych efektów. Jak każdy zabieg jest obciążony pewnym...
-
Zapalenie gardła - objawy, diagnoza, leczenie
Zapalenie gardła to przypadłość, z którą najczęściej udajemy się do lekarza. Przyczyną problemu jest zakażenie wirusowe, bakteryjne lub grzybicze. Chorym dokucza dokucza ból gardła, suchy kaszel, bardzo często mają też spore kłopoty z przełykaniem...
-
Paciorkowiec ropny to typ paciorkowca, który atakuje nas najczęściej. Jakie choroby wywołuje paciorkowiec ropny?
Paciorkowiec ropny jest jednym z wielu gatunków paciorkowców. Najczęściej powoduje choroby górnych dróg oddechowych, ale nie tylko. Paciorkowiec ropny zwykle reaguje na antybiotyki, jednak nieleczony może skutkować groźnymi powikłaniami.
-
Jakie napoje pomagają w kontrolowaniu glikemii?
-
Na emeryturze zacznij jeść ten produkt. Twój organizm ci za to podziękuje
-
Odczuwasz częste wzdęcia i bóle brzucha? Poznaj przyczyny Zespołu Jelita Drażliwego (IBS)MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Zielone koktajne i ich zalety
-
Za szeroko, za wąsko, brzydko pachnie, coś wisi - najczęstsze problemy waginy
- Mają nieprzyjemny zapach i swędzą? To może być początek grzybicy stóp
- Czy truskawki mogą zaszkodzić? Kto nie powinien ich jeść?
- Zadbaj o kolory garderoby przed wyjściem do lasu. Niektóre przyciągają owady
- Przygotuj banalnie prosty spray na meszki. Ten zapach odstraszy je na dobre
- Czy będzie antidotum na zatrucie muchomorem sromotnikowym? Naukowcy wyjaśniają