odbyt
-
Wrzód: dlaczego powstaje, jak wygląda i w jaki sposób należy go leczyć?
Wrzód jest zmianą chorobową na powierzchni skóry lub błon śluzowych. Wrzody wyglądają jak małe ranki mogące samodzielnie krwawić. Przyczyny ich powstawania są różne, w zależności od miejsca na ciele. Jak powinno wyglądać ich leczenie?
-
Kłykciny kończyste: co to jest? Objawy, przyczyny, leczenie
Czym są kłykciny kończyste? Mowa o nieestetycznych grudkach, które w wyniku zarażenia wirusem HPV pojawiają się na genitaliach i wokół odbytu. Jak je rozpoznać? W jaki sposób leczyć?
-
Jak zrobić domową lewatywę? Zalecenia i przeciwwskazania do zabiegu
Jak zrobić domową lewatywę? Taki zabieg ma z założenia pomóc w oczyszczeniu organizmu z niestrawionych resztek i nie tylko. Kiedy lewatywa pomaga? Kiedy nam szkodzi?
-
Owsiki. Jak wygląda leczenie zakażenia tymi pasożytami?
Owsiki to pasożyty, które kojarzy się głównie jako przypadłość wieku dziecięcego. Nic bardziej mylnego... Jak się z nimi rozprawić? W jaki sposób leczy się zakażenie i co zrobić, aby mu zapobiec?
-
Hemoroidy. Przyczyny powstawania i leczenie wstydliwej przypadłości
Hemoroidy to wciąż choroba traktowana jako wstydliwa, a co za tym idzie często bagatelizowana przez pacjentów. Nieleczone hemoroidy potrafią być jednak przyczyną nie tylko silnego dyskomfortu, ale też poważniejszych problemów zdrowotnych, dlatego...
-
Ostre rozdęcie okrężnicy - przyczyny, objawy, leczenie
Ostre rozdęcie okrężnicy nazywane jest najcięższym, nienowotworowym powikłaniem różnorakich stanów zapalnych jelit. Polega ono na powiększeniu okrężnicy, skutkiem czego w jelicie grubym dochodzi do zalegania kału, co jest bardzo uciążliwe oraz moż...
-
Kolonoskopia - jak przebiega i jak się do niej przygotować?
Kolonoskopia to jedno z badań pozwalających na wczesne wykrycie raka jelita grubego. Jak, krok po kroku, wygląda badanie i jak należy się do niego przygotować? Kto i kiedy powinien wykonać to badanie.
-
Odbytnica - budowa, najczęstsze choroby
Odbytnica, zwana również jelitem prostym albo prostnicą, to końcowy fragment jelita grubego, przez który wydalany jest stolec. Narząd ten jest narażony na wystąpienie wielu schorzeń, w tym raka jelita grubego. Jak zbudowana jest odbytnica? Jakie...
-
Ropień okołoodbytniczy - przyczyny, objawy, leczenie
Ropień okołoodbytniczy to choroba bakteryjna, która prowadzi do zakażenia gruczołów okołoodbytniczych oraz okolicznych tkanek. Jakie są objawy tej choroby i na czym polega diagnoza ropnia okołoodbytniczego? Jak się leczy tę chorobę?
-
Proktolog - czym się zajmuje, kiedy się do niego udać?
Proktolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń końcowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli odbytu, kanału odbytu oraz odbytnicy. Wizyta u lekarza tej specjalizacji jest dla większości osób bardzo krępująca i powodu...
-
Kareta lada dzień się rozsypie. Kogo to obchodzi? Na pewno nie warszawskich urzędników
-
Nie lubisz czystej wody? To jej nie pij. Pięć smacznych i zdrowych napojów, które też cię nawodnią
-
Jak rozpoznać nimfy kleszczy? Często się je myli z... pieprzykami
-
Pomogą się obudzić. Poprawią koncentrację i nastrój. Naturalne dopalacze - najlepszy pomysł na poranek?
-
Produkty, które obniżają ciśnienie krwi. Co warto włączyć do diety
- Zatwierdzono nowy lek na cukrzycę. Ma pomóc w walce z... otyłością
- Matura z chemii? Sprawdź, czy coś jeszcze pamiętasz
- Zaparcia w ciąży. Jak poradzić sobie z uporczywym problemem?
- Przeciętna pielęgniarka w Polsce ma 53 lata, umiera 7 lat później. Niedługo może ich zabraknąć
- Kwas chlebowy - właściwości zdrowotne. Jak przyrządzić kwas chlebowy