Oksybrazja: na czym polega zabieg oksybrazji?

Oksybrazja, czyli peeling tlenowo-wodny, to zabieg, który jest dobrą alternatywą dla mikrodermabrazji, manualnego oczyszczania skóry oraz peelingu kawitacyjnego. Zabieg jest odpowiedni dla osób z wrażliwą i bardzo delikatną skórą, dla których inne, bardziej agresywne zabiegi nie są polecane. Oksybrazja delikatnie złuszcza skórę, oczyszcza ją, reguluje wydzielanie sebum oraz rozjaśnia przebarwienia.

Oksybrazja twarzy – wskazania

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu oksybrazji to przede wszystkim różnego rodzaju problemy skórne, takie jak między innymi:

Oprócz tego, oksybrazja doskonale dotlenia oraz nawadnia skórę, co poprawia jej nawilżenie. Zabieg jest polecany również osobom cierpiącym na trądzik. W wielu przypadkach jest on wywoływany przez bakterie beztlenowe, które pod wpływem tlenu wprowadzanego pod skórę po prostu giną. Dermatolodzy polecają peeling tlenowo-wodny również osobom, które cierpią na łuszczycę oraz łupież. W tym przypadku zabieg pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka oraz nawilżenie skóry.

Oksybrazję można wykonywać również na innych częściach ciała niż twarz. Często peeling tlenowo-wodny wykonuje się na szyi, dekolcie, a także w górnej części pleców.

Efekty oksybrazji są widoczne już po pierwszym zabiegu, a stan skóry wyraźnie się polepsza, staje się ona odświeżona i wygląda bardziej promiennie. Zabieg ma na celu przede wszystkim delikatne złuszczanie naskórka. Zabieg peelingu tlenowo-wodnego jest odpowiedni nawet dla kobiet, których skóra jest bardzo wrażliwa, w związku z czym nie mogą one korzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów.

Oksybrazja tlenowa – przebieg zabiegu

Zabieg oksybrazji trwa zazwyczaj około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Pierwszym etapem zabiegu jest dokładny demakijaż skóry. Następnie, jeszcze przed rozpoczęciem oksybrazji, na oczy klientki zakładane są ochronne okulary. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które wtłacza w skórę tlen pod wysokim ciśnieniem. Wtłaczaniu tlenu towarzyszy mgiełka rozpylanej soli fizjologicznej, co odświeża skórę. Na skutek zabiegu od skóry odrywane, a następnie usuwane są martwe komórki.

Zaletą oksybrazji jest fakt, że jest ona znacznie delikatniejsza niż inne zabiegi kosmetyczne, takie jak na przykład mikrodermabrazja diamentowa, a naskórek nie jest usuwany w sposób mechaniczny. Dzięki temu po zabiegu nie występują podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Jest to zabieg wykonywany bezdotykowo, jest przyjemny i odświeżający, więc panie korzystają z niego szczególnie chętnie w lecie.

Poza tym, dzięki brakowi efektów ubocznych,oksybrazję można wykonywać nawet kilka godzin przed wielkim wyjściem, dlatego często jest nazywany zabiegiem bankietowym. Często oprócz podstawowego zabiegu podczas oksybrazji pod oczy nakłada się płatki kolagenowe albo po zabiegu na skórę aplikuje się ampułkę z preparatem dobranym odpowiednio do problemu skóry. Najbardziej popularne są ampułki z preparatami pielęgnującymi oraz nawilżającymi.

Oksybrazję można wykonywać również razem z innymi zabiegami, takimi jak oczyszczanie manualne czy zabiegi z użyciem kwasów.

Bezpośrednio po zabiegu widoczne są takie efekty jak oczyszczenie, odświeżenie oraz poprawa kolorytu skóry, jednak najlepsze efekty uzyskuje się po serii kilku zabiegów. Zaleca się, aby w przypadku skóry tłustej zabiegi wykonywane były regularnie, na przykład raz na tydzień aż do osiągnięcia pożądanych efektów.

Mimo tego, iż po oksybrazji skóra nie jest podrażniona ani zaczerwieniona, zaleca się, aby przez minimum 48 godzin po zabiegu nie korzystać z solarium, basenu ani sauny. Należy również unikać przebywania na słońcu. Poza tym, warto spożywać większe ilości wody, co sprawi, że skóra będzie jeszcze bardziej nawilżona.

Oksybrazja – przeciwwskazania

Mimo tego, iż zabieg oksybrazji jest bezpieczny dla każdego typu skóry i nie wywołuje efektów niepożądanych nawet w przypadku cery wrażliwej, istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Te przeciwwskazania to przede wszystkim:

Co istotne, przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu nie jest ciąża, a więc mogą z niego korzystać nawet przyszłe mamy.

Więcej o: