Mezoterapia igłowa - sprawdzamy jak wygląda zabieg

Na skórze twarzy widać wszystko - nadmiar stresu, złe nawyki odżywiania, zarwaną noc... A do tego nieubłaganie mijający czas. Z pomocą przychodzą tu różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Sprawdziłam, jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu substancji odżywczych i witamin pod skórę. Jego celem jest dogłębne nawilżenie, wygładzenie skóry i zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień oraz pobudzenie procesów naprawczych w skórze. Efektem jest młody i świetlisty wygląd twarzy.

Mieszanki używane do zabiegu są bogate w substancje aktywne i kwas hialuronowy. Kosmetolog indywidualnie dobiera taki preparat - odpowiedni do potrzeb skóry - po rozmowie z klientem.

Mezoterapia igłowa - jak wygląda zabieg?

Po wywiadzie wykluczającym przeciwwskazania do zabiegu skóra twarzy zostaje dokładnie oczyszczona i kosmetolog nakłada na nią krem znieczulający. Po 30 minutach usuwa się znieczulenie i dezynfekuje skórę. Następnie jest dokonywane nakłuwanie twarzy (zabieg można też przeprowadzić na szyi i dekolcie) za pomocą strzykawki wypełnionej odpowiednimi substancjami. Nie da się ukryć, że mimo znieczulenia te mikroukłucia są odczuwalne, a sam zabieg nie należy do relaksacyjnych. Mnie osobiście nie bolało bardzo, było to do zniesienia, natomiast myślę, że odczucia mogą być różne i to kwestia indywidualna. Ukojeniem jest maska algowa, którą nałożono mi w finalnym etapie mojej wizyty w salonie.

Po zabiegu skóra twarzy wygląda jak pogryziona przez komary - są niewielkie bąble, zaczerwienienie i lekka opuchlizna. U mnie ten stan skóry utrzymał się dość krótko i wieczorem już miałam tylko lekko zaczerwienioną twarz z kilkoma maleńkimi siniakami. Natomiast efekt zabiegu widziałam już następnego dnia. Skóra twarzy była odżywiona i rewitalizowana równomiernie oraz dogłębnie.

Zdecydowanie dobrze przeprowadzić zabieg w okresie, kiedy nie mamy zaplanowanych żadnych większych wyjść, spotkań czy uroczystości, tak by skóra mogła spokojnie dojść do siebie. Warto też wziąć pod uwagę, że kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i solarium, opalać się, czy złuszczać naskórka. Należy też unikać ostrych potraw i pić alkoholu. To wszystko po to, aby skóra mogła mogła się odpowiednio zregenerować, a wprowadzone substancje mogły zacząć odpowiednio działać.

1. Znieczulenie twarzy przed nakłuciami
2. Wygląd twarzy zaraz po zabiegu
3. Maska chłodząca po zabiegu1. Znieczulenie twarzy przed nakłuciami 2. Wygląd twarzy zaraz po zabiegu 3. Maska chłodząca po zabiegu zdj. pawojta

Mezoterapia igłowa - efekty

Najlepsze efekty mezoterapii igłowej uzyskać można przy przeprowadzeniu serii 3-4 zabiegów, które należy wykonać w odstępstwie 2-3 tygodni. Natomiast już po pierwszym razie są widoczne zadowalające rezultaty. Po całkowitym zejściu opuchlizny skóra twarzy jest niezwykle nawilżona i wydaje się dużo jędrniejsza. Zauważyłam również wyrównanie kolorytu skóry i mniejsze pory.

Za pomoc w realizacji materiału dziękuję Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Beauty Address w Warszawie.