Peeling kawitacyjny - doskonałe narzędzie w walce z trądzikiem

Peeling kawitacyjny jest to zabieg kosmetyczny, polegający na oczyszczeniu skóry ze starego naskórka i odsłonięciu nowego, pozbawionego łoju, sebum czy przebarwień. Najczęściej wykonywany jest na skórze twarzy, jednakże kobiety poddają kawitacji szyję, plecy czy ramiona. To bardzo popularny zabieg, który jest bezpieczny i bezbolesny. Stanowi doskonałe narzędzie w walce z trądzikiem. Kawitację można wykonywać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych, po zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt.

Peeling kawitacyjny - urządzenie

Kawitacja jest to zjawisko fizyczne, polegające na szybkim przejściu z fazy ciekłej w gazową, wskutek zmniejszenia ciśnienia. Istota kawitacji wykorzystywana jest w peelingu kawitacyjnym, a urządzenie, które jest niezbędne do wykonania tego zabiegu, wywołuje to zjawisko na skórze.

Do wykonania peelingu kawitacyjnego niezbędne jest specjalne urządzenie, emitujące ultradźwięki. Po zetknięciu z wilgotną skórą, fale dźwiękowe tworzą mikropęcherzyki, które następnie ulegają degradacji. W efekcie dochodzi do rozpadu starych komórek naskórka, oczyszczenia skóry, a także usunięcia zasiedlających ją bakterii. Oprócz degradacji komórek rogowych naskórka, ultradźwięki, emitowane przez specjalistyczne urządzenie, powodują usprawnienie przepływu krwi, a przez to dotlenienie i odbudowanie odsłoniętych warstw naskórka.

Peeling kawitacyjny - opinie

Peeling kawitacyjny cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami. Ten krótki zabieg, wykonywany raz na pół roku (ze względu na szkodliwe działanie promieni słonecznych peeling można wykonywać od końca września do początku kwietnia) przynosi fenomenalne efekty i dla wielu osób jest jedynym skutecznym środkiem w walce z trądzikiem. Oprócz oczyszczenia skóry i niwelowania trądziku, peeling kawitacyjny powoduje rozjaśnienie twarzy oraz wyraźne ujędrnienie skóry. W opinii kobiet, które skorzystały z tego zabiegu, peeling jest zupełnie bezbolesny, a także bezpieczny. Jeżeli do jego wykonania nie ma żadnych przeciwwskazań, proces ten nie powoduje żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Peeling kawitacyjny to znacznie mniej inwazyjny i delikatniejszy zabieg niż mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym oczyszczeniu skóry. Ewidentną zaletą tego zabiegu, cenioną przez wiele kobiet, jest to, iż może być on wykonywany na każdym rodzaju skóry. Pozytywne opinie dotyczą również możliwości przeprowadzenia tego zabiegu na innych częściach ciała, np. szyi, dłoniach, plecach czy ramionach, co powoduje wyraźne ujędrnienie skóry w tych partiach.

Wśród nielicznych, negatywnych opinii na temat peelingu kawitacyjnego, najczęściej wymienianym minusem jest zaczerwienienie i przebarwienie, utrzymujące się nawet 2 dni po wykonaniu tego zabiegu. Dla klientek, które poddały się kawitacji twarzy jest to duży problem, ponieważ muszą one w tym czasie ograniczyć spotkania towarzyskie. Przeważają jednak opinie pozytywne, ponieważ zdecydowana większość kobiet jest zadowolona z efektów tego zabiegu, nawet kosztem chwilowego zaczerwienia skóry.

Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który najczęściej wykonywany jest w salonach kosmetycznych, jednakże istnieje możliwość przeprowadzenia kawitacji w domu. W tym celu należy się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria.

Podstawą do wykonania peelingu kawitacyjnego w domu jest sprzęt do kawitacji. Na rynku dostępne są urządzenia, których koszt zakupu zaczyna się już od 300 zł, co równa się cenie dwóch zabiegów wykonywanych w salonie. Sprzęt, wykorzystywany w warunkach domowych powinien być wyposażony w timer, odmierzający czas jednego naświetlenia, a także możliwość podłączenia go do gniazdka elektrycznego, na wypadek, gdyby w trakcie zabiegu bateria się wyczerpała.

Oprócz specjalnego urządzenia, osoby, które chcą wykonać peeling kawitacyjny w domu, powinny zaopatrzyć się w waciki oraz wodę, którą nawilżą twarz przed rozpoczęciem zabiegu. Może być to zwykła, źródlana albo przegotowana woda, jednakże najlepiej jest wykorzystać sól fizjologiczną lub tonik bezalkoholowy. 

Przed wykonaniem zabiegu należy zmyć makijaż lub oczyścić twarz delikatnym peelingiem, a następnie zwilżyć ją przy pomocy wacików, wymienionymi wyżej preparatami. Wykonanie peelingu kawitacyjnego polega na przesuwaniu aparatu pochylonego pod kątem 45° do płaszczyzny skóry po stale zwilżonej skórze. Po wykonaniu zabiegu należy ponownie przemyć twarz tonikiem oraz nałożyć na nią wybrany krem.

Peeling kawitacyjny - przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny to zabieg, który nie jest przeznaczony dla wszystkich. Przeciwwskazania do wykonania kawitacji to:

Więcej o: