wizu wizu

  • Mleczko pszczele - co to jest? Jakie ma właściwości, jak je stosować
  • Kamienie nerkowe - objawy, których nie da się zignorować. Jest też dobra wiadomość
  • To jest kluczowy pierwiastek dla całego organizmu. Jakie są objawy niedoboru magnezu?

    To jest kluczowy pierwiastek dla całego organizmu. Jakie są objawy niedoboru magnezu?

    Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków, głównie kojarzymy jego działanie z koncentracją i dobrym samopoczuciem. Faktycznie wpływ na większość procesów w naszym morganizmie. Niedobór magnezu, szczególnie przewlekły, może mieć naprawdę groźne konsekwencje. Jak zapobiegać niedoborowi magnezu. Jakie są najlepsze źródła magnezu?

  • Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - zasady, wady i zalety

    Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - zasady, wady i zalety

    Dieta dr Ewy Dąbrowskiej to kuracja opracowana przez doktor nauk medycznych ze specjalizacją w obszarze chorób wewnętrznych. Znana już od pewnego czasu niezmiennie budzi sporo kontrowersji. Poznaj zasady diety dr Ewy Dąbrowskiej.

  • Ból jajników - kiedy jest to powód do niepokoju

    Ból jajników - kiedy jest to powód do niepokoju

    Ból jajników nie musi być objawem procesu chorobowego. Wiele kobiet odczuwa pewne dolegliwości związane z jajnikami podczas cyklu miesiączkowego. Ból w tej okolicy może świadczyć np. o owulacji. Warto o tym pamiętać, gdy w dni płodne pojawi się kłucie w podbrzuszu. Natomiast w przypadku przeciągającego się i uciążliwego bólu należy zgłosić się do lekarza.

  • Ból pięty - to może być objaw poważnej choroby

    Ból pięty - to może być objaw poważnej choroby

    Ból pięty to problem, który dotyka nie tylko starsze osoby. Jeśli odczuwasz ból podczas chodzenia, szczególnie rano po kilku pierwszych krokach, nie ignoruj go. To może być ważny sygnał wskazujący na poważne zwyrodnienia.

  • Dieta owsiankowa: czy jest zdrowa, jakich efektów można się spodziewać

    Dieta owsiankowa: czy jest zdrowa, jakich efektów można się spodziewać

    Dieta owsiankowa - to jeden z rodzajów monodiet, które polegają na spożywaniu jednego, ściśle określonego produktu. W tym przypadku są to płatki owsiane. Dieta może być uznawana za monotonną, dlatego jej stosowanie wymaga silnej woli. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na długotrwałą wersję 2-miesięczną. Czy jest to bezpieczne? Jakie korzyści daje dieta, a z jakimi wiąże się wadami?

  • Ból w lewym boku pod żebrami - co może oznaczać

    Ból w lewym boku pod żebrami - co może oznaczać

    Ból w lewym boku to częsta przypadłość, z którą pacjenci zwracają się do lekarza. Dolegliwości mogą mieć zarówno charakter nagły i ostry, jak i przewlekły. Objawów kłucia w lewym boku nie należy bagatelizować, ponieważ często wskazują na poważne zmiany czynnościowe wewnętrznych narządów organizmu. W okolicach lewego podbrzusza zlokalizowane są kluczowe organy, takie jak między innymi żołądek, trzustka, śledziona czy okrężnica. Nieraz zdarza się, że ból w lewym boku wykazuje tendencję do promieniowania.

  • Dieta lekkostrawna - przepisy, zasady. Jadłospis na tydzień

    Dieta lekkostrawna - przepisy, zasady. Jadłospis na tydzień

    Dieta lekkostrawna polega na dobieraniu produktów, które nie obciążają układu pokarmowego, ale dostarczają organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dieta lekkostrawna jest zaliczana do diet leczniczych. Zaleca się ją po operacjach, zatruciach lub dla ludzi starszych. Jadłospis opiera się przede wszystkim na produktach niesmażonych i niezbyt tłustych. Jakie są najlepsze przepisy diety lekkostrawnej? Jak wygląda jadłospis na tydzień?

  • Czosnek niedźwiedzi - poznaj jego zalety

    Czosnek niedźwiedzi - poznaj jego zalety

    Czosnek niedźwiedzi jest rośliną budzącą duże zainteresowanie, ponieważ może być ona uprawiana zarówno jako ozdobna, jak i jadalna. Czosnek niedźwiedzi ma również właściwości prozdrowotne. I choć jest dziś dostępny w coraz większej liczbie sklepów, bez większego problemu możemy też wyhodować go samodzielnie.

  • Drętwienie prawej ręki - o czym może świadczyć?

    Drętwienie prawej ręki - o czym może świadczyć?

    Wszelkie dysfunkcje ruchowe, w tym pojawiające się chwilowe bądź miejscowe paraliże, odrętwienia, skurcze i niedowłady kończyn, zawsze wywołują strach. Jedną z częściej pojawiających się dolegliwości jest drętwienie prawej ręki. Co oznacza i kiedy powinno budzić niepokój?

  • Fluoksetyna - działanie i skutki uboczne

    Fluoksetyna - działanie i skutki uboczne

    Fluoksetyna jest substancją stosowaną podczas leczenia różnych zaburzeń psychicznych o podłożu depresyjnym oraz obsesyjno-kompulsywnym. Fluoksetyna po raz pierwszy pojawiła się w popularnym do dziś Prozacu, dziś jest dostępnych wiele lekarstw, które zawierają fluoksetynę. Lek może być podawany zarówno dorosłym jak i dzieciom, o schemacie podawania decyduje lekarz.

  • Demencja starcza - objawy, leczenie

    Demencja starcza - objawy, leczenie

    Obniżenie sprawności psychicznej i ruchowej to nieodzowne elementy starzenia się. Utrata dotychczasowych zdolności fizycznych i znaczne obniżenie sprawności psychicznej są objawami tak zwanej demencji starczej. Czym jest ta przypadłość, co ją powoduje oraz jak łagodzić jej skutki?

  • Leki nasenne - rodzaje, działanie, stosowanie

    Leki nasenne - rodzaje, działanie, stosowanie

    Leki nasenne wspomagają proces zasypiania, uspokajają i wyciszają. Niektóre preparaty są bardzo silnie działają i wymagają konsultacji z lekarzem psychiatrą. Sporo osób przeżywa w swoim życiu okresy bezsenności. Leki nasenne pomagają w radzeniu sobie z tym, ale powinniśmy być w pełni świadomi tego, co zażywamy i jakie może to mieć konsekwencje dla naszego zdrowia.

  • Podwyższone leukocyty - czy zawsze są powodem do niepokoju?

    Podwyższone leukocyty - czy zawsze są powodem do niepokoju?

    Choć podwyższony poziom leukocytów jest naturalny nie tylko w trzecim trymestrze ciąży, ale również po posiłku oraz po aktywności fizycznej, informacje na jego temat zwykle przyjmujemy z niepokojem. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, w zdecydowanej większości przypadków mamy bowiem do czynienia wówczas ze zwiastunem jakiejś choroby.

  • Przepuklina pachwinowa - przyczyny, objawy, leczenie, operacja

    Przepuklina pachwinowa - przyczyny, objawy, leczenie, operacja

    Przepuklina pachwinowa jest jedną z najczęściej występujących przepuklin brzusznych. Częściej pojawia się u mężczyzn, niż u kobiet, potrafi bardzo długo nie dawać żadnych objawów, jednak zaniedbana prowadzi nawet do zagrożenia życia. W jaki sposób uniknąć powstania przepukliny, a jeśli się wytworzy, jak ją leczyć? Które sygnały i dolegliwości powinny być szczególnie alarmujące?

  • Ból zęba - domowe sposoby

    Ból zęba - domowe sposoby

    Ból zęba może mieć wiele przyczyn. Oczywiście najrozsądniej byłoby od razu udać się do stomatologa, ale nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście istnieje szereg sposobów na to, aby w domowym zaciszu zminimalizować ból zębów.

  • Klebsiella pneumoniae - objawy zakażenia, leczenie

    Klebsiella pneumoniae - objawy zakażenia, leczenie

    Klebsiella pneumoniae to pałeczka zapalenia płuc. Klebsiella może doprowadzić do stanu zapalnego układu moczowego, opon mózgowo-rdzeniowych oraz układu pokarmowego. Zdarza się, że bakteria wywołuje sepsę. Do zakażenia bakterią najczęściej dochodzi w szpitalu. Ostatnio ukaktywnił się jedne z szczepów bakterii - new delhi.

  • Wypadanie macicy - objawy i leczenie obniżenia narządów rodnych

    Wypadanie macicy - objawy i leczenie obniżenia narządów rodnych

    Jeśli odczuwasz ból w dolnej części brzucha oraz okolicach krzyża, dręczy cię tam ciągły ucisk, a na domiar złego skarżysz się na stany zapalne i nawroty infekcji dróg moczowych - najprawdopodobniej cierpisz na wypadanie macicy. Przyczyny obniżenia narządów rodnych dotyczą rozciągnięcia mięśni, które mają za zadanie podtrzymywać pochwę, pęcherz moczowy i odbytnicę. O takie rozciągnięcie najłatwiej jest po porodzie. Jakie są objawy wypadającej macicy i sposoby leczenia tej przypadłości?

  • Dieta cukrzycowa - o czym musisz pamiętać?

    Dieta cukrzycowa - o czym musisz pamiętać?

    Jednym ze znaków obecnych czasów, jest coraz więcej chorób, nazywanych cywilizacyjnymi - a więc wynikającymi z trybu życia współczesnego człowieka. Jedną z najczęściej pojawiających się chorób, zbierających coraz większe żniwo, jest cukrzyca. To choroba powstająca w wyniku nieprawidłowej produkcji lub działania insuliny, która wydzielana jest przez komórki trzustki.