Problemy z erekcją - czy leki na potencję pomogą?

Satysfakcjonujące relacje seksualne to sprawa ważna dla niemal każdego człowieka. Czasem jednak życie lubi płatać figle i nawet w najbardziej udanym związku, u mężczyzny może pojawić się problem z potencją. Z pomocą w tej sytuacji mogą przyjść odpowiednio dobrane leki na potencję.

Problemy z potencją - co je powoduje?

Dopasowanie w sferze intymnej stanowi jeden z głównych fundamentów związku i wpływa na emocjonalną więź partnerów.  We współczesnym świecie ludzie traktują seks jako bardzo ważny element życia, dlatego czekanie ze zbliżeniem do ślubu spotyka się coraz rzadziej - związki konsumuje się z kolei coraz częściej już na początku znajomości. Jeśli partnerzy są do siebie dopasowani w każdej dziedzinie, życie toczy się zwykle dalej we względnej harmonii.

Czasami jednak u mężczyzn pojawiają się problemy z erekcją - nie ma to jednak nic wspólnego z atrakcyjnością partnerki czy uczuciem do niej. Zaburzenia potencji mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku i stopnia aktywności seksualnej. Czasem problemy te są przejściowe, w innych przypadkach mają charakter przewlekły. W każdej postaci powodują jednak wstyd i znaczne obniżenie samooceny mężczyzny, a nawet depresję.

Przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę problemów z erekcją - często bowiem okazuje się, że jej eliminacja powoduje zażegnanie problemu. Coraz częściej także z pomocą przychodzą leki na potencję. Do najczęstszych przyczyn problemów z potencją należą: 

 • stres
 • nerwica
 • palenie papierosów
 • spożywanie nadmiernych ilości alkoholu
 • przemęczenie fizyczne
 • wypalenie psychiczne
 • otyłość
 • niski poziom testosteronu
 • różne choroby - choroby układu krążenia, układu moczowego, prostata, schorzenia neurologiczne, stany po udarach i tym podobne. 

Skuteczne leki na potencję - wybawienie w sypialni

Kiedy relaks, szczere i długie rozmowy z partnerką, a także próby zapanowania nad własnym ciałem i psychiką nie przynoszą efektu i zamiast przyjemności w sypialni, pojawia się poczucie wstydu i bezradności, mężczyźni, których dotyczy problem, coraz częściej sięgają po leki na potencję. Warto dodać, że problemy ze wzwodem są tak samo często występującym problemem, jak katar czy wrzody żołądka. Tak samo, jak w przypadku każdej innej choroby, także z tym problemem należy udać się do lekarza. Taka wizyta oznacza przede wszystkim szczerą, intymną rozmowę z lekarzem - dlatego nie warto zwlekać, bowiem im dłużej problem będzie trwał, tym trudniej będzie się uzewnętrznić. Jeśli istnieje podejrzenie chorób mogących mieć wpływ na erekcję, lekarz zleci odpowiednie badania. Jeśli zostaną wykluczone - przyczyny szuka się w psychice pacjenta.

Leki na potencję budzą wiele emocji - wiele dyskutuje się na temat ich szkodliwości. Panowie konieczność zażycia pigułki przed stosunkiem traktują często także jak coś ubliżającego ich męskości. Tymczasem często przyjmowanie tego typu preparatów jest jedynym skutecznym wyjściem z problemów w sypialni. Co warto wiedzieć o lekach na potencję?

 • oddziałują na układ krążenia, podwyższając drożność naczyń - do członka dopływa więcej krwi, dzięki czemu szybciej osiąga większy rozmiar
 • wbrew panującej dość powszechnie opinii, tabletki na potencję stosowane we współczesnym leczeniu farmakologicznym, nie wzmagają ochoty na seks i nie są dodatkowo afrodyzjakiem. 
 • leki na potencję w żaden sposób nie wpływają na płodność - nie zwiększają jej ani nie uszkadzają plemników.

Leki na potencję: w aptekach czy z innych źródeł? 

W przypadku leków na potencję, czarny rynek ma się tak samo dobrze, jak w przypadku środków z innych dziedzin życia. Nieuczciwi przedsiębiorcy często wykorzystują desperację pacjentów, by wzbogacić się na ich determinacji w dążeniu do zażegnania problemu. Nie warto więc wierzyć w cuda, jakie obiecują tajemnicze preparaty dostępne w internecie czy reklamowane na forach internetowych, a niedostępne w aptekach czy sklepach zielarskich. Ziołowe tabletki na potencję to z kolei doskonały sposób dla tych mężczyzn, którzy mają obawy przed zażywaniem leków z apteki. Nie od dziś znane są bowiem zbawienne moce roślin, a przekonanie do preparatów stworzonych na bazie naturalnych składników jest większe niż do tych zawierających chemiczne dodatki. Warto jednak pamiętać, iż zioła wykazują silne działanie i należy być bardzo rozważnym z ich zażywaniem. 

Leki na potencję z apteki - bez recepty?

W aptekach dostępnych jest kilka rodzajów preparatów mających wspomagać potencję, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Nie warto przyjmować żadnych leków na własną rękę, w tym także tych na erekcję. Idąc do apteki z zamiarem zakupu jakiegokolwiek środka, najlepiej być uzbrojonym w receptę od lekarza i wiedzę na temat stosowania danego leku, przekazaną właśnie przez tego lekarza. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów leków, tych na potencję nie można ze sobą mieszać ani przyjmować różnych rodzajów w jednym czasie. Do tej pory nie zbadano bowiem dokładnie wszystkich interakcji pomiędzy poszczególnymi lekami.

Przy leczeniu problemów z potencją najważniejsza jest cierpliwość, zaufanie do partnerki oraz lekarza, a także racjonalne podejście do rozwiązania tej spędzającej sen z powiek sprawy. Wszystko musi mieć swój czas i miejsce, dlatego pod żadnym pozorem nie daj się nabrać na cudowne działanie nieznanych preparatów, oferowanych na bazarach, w sieci, czy też dystrybuowanych prywatnie. Nie wiadomo, co mają w składzie, a także jaki mają wpływ na organizm - zarówno w bliskiej, jak i dalszej perspektywie. 

To również może cię zainteresować:

Wszystko co powinieneś wiedzieć o wzwodzie

Trzy miliony Polaków cierpi na zaburzenia erekcji. Może pomóc implant prącia, ale nie jest refundowany

Polacy zmielili lek na potencję i odkryli, że tak działa dużo lepiej i jest tańszy. Nikt wcześniej na to nie wpadł

Więcej o: