Synthol. Niebezpieczny środek, który może doprowadzić do śmierci

Synthol to na pierwszy rzut oka niegroźny preparat dla kulturystów. W rzeczywistości jednak jest to niebezpieczna substancja, której stosowanie może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem, a nawet do utraty życia.

Synthol: co to takiego?

Synthol jest oficjalnie olejkiem do pozowania dla kulturystów, który przed wystąpieniami ma dodatkowo zwiększyć obwody mięśni. Szukając odpowiedzi na pytanie co to synthol, warto sięgnąć znacznie głębiej. Synthol jest bowiem substancją, która bywa wykorzystywana w celu zapewnienia błyskawicznego przyrostu mięśni. Niestety jak wszelkie tego typu substancje, jego stosowanie jest niezwykle niebezpieczne. Trudno nawet przewidzieć konsekwencje jego używania, gdyż nienaturalnie powiększa on mięśnie. Wiadomo, że preparat jest środkiem uzależniającym ze względu na szybkie działanie i optycznie zadowalające efekty. Niestety jest to substancja skrajnie niebezpieczna, często prowadząca do kalectwa, a nawet śmierci.

Hipertrofia mięśniowa to zjawisko pożądane przez sportowców zajmujących się m.in. kulturystyką.Hipertrofia: czym jest? Jakie są jej rodzaje?

Synthol: efekty stosowania

Efekty, jakie przynosić ma synthol to przede wszystkim szybkie powiększenie masy mięśniowej, lecz pomimo miejscowego wstrzykiwania substancji, niestety nie mamy wpływu na to jak nasze ciało zareaguje. Trzeba mieć świadomość, że wstrzykując sobie synthol skutki niepożądane, na które się narażamy są ogromne. Modyfikuje on sylwetkę niesymetrycznie, często tworząc nienaturalne wzniesienia mięśni. Osoby, które stosują ten preparat oczekują, że efekty stosowania będą podobne do naturalnego wyrobienia tkanek mięśniowych, lecz tak się nie dzieje. Uzyskany efekt jest sztuczny i nie ma nic wspólnego ze zdrowym procesem tworzenia masy mięśniowej.

Synthol a sterydy anaboliczno-androgenne

Stosowanie syntholu znacznie różni się od przyjmowania sterydów, ponieważ te drugie działają na zasadzie pobudzenia mięśni do pracy, natomiast synthol opiera się na wywoływaniu stanu zapalnego w miejscach stosowania - ma to na celu stworzenie obrzęku i powiększanie wybranych partii. W obu przypadkach nie ma mowy o jakichkolwiek korzyściach zdrowotnych - stosowanie syntholu jak i anabolików jest skrajnie niebezpieczne dla życia i zdrowia.  

Zobacz wideo Legalny doping dla sportowców. Energetyczny koktajl z buraka [HAPS FIT]

Synthol. Skutki uboczne

Olej ten nie tylko jest w stanie oszpecić nasze ciało. Skutki, jakie niesie ze sobą synthol potrafią być znacznie gorsze. Synthol został umieszczony na liście środków zakazanych przez Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu, ponieważ jego stosowanie może zagrażać życiu. Po aplikacji olej zostaje w mięśniach przez naprawdę długi czas, co blokuje prawidłowe ich funkcjonowanie, a w miejscu powiększonych wcześniej muskułów powstają zrosty. Nieprawidłowe korzystanie z substancji może nieść ze sobą szczególnie poważne skutki, takie jak:

  • paraliż,
  • infekcja,
  • uszkodzenie nerwów. 

Synthol a penis

Synthol jest substancją, która powinna być stosowana wyłącznie domięśniowo. Każde nieprawidłowe użycie tego groźnego preparatu zwiększa ryzyko komplikacji. Substancja ta wprowadza nieodwracalne zmiany w organizmie, dlatego męskie prącie nie powinno być powiększane substancjami takimi jak synthol. Penis nie jest mięśniem, a ciałkiem jamistym. Mężczyźni, ryzykując wstrzykiwanie tej substancji w narządy płciowe, ogromnie narażają się na bezpłodność, amputację narządu, a nawet śmierć. To pokazuje, że jeśli chodzi o synthol, skutki uboczne zazwyczaj są większe niż pożądane efekty.

Lazar AngelovKim jest Lazar Angelov? Jaką dietę stosuje Lazar Angelov?

Synthol: zdjęcia

Najlepszą przestrogą przed używaniem omawianego oleju są chyba fotografie osób, które stosowały synthol - zdjęcia takie można bardzo łatwo znaleźć. Pokazują one, jak bardzo nieproporcjonalnie wygląda muskulatura otrzymana przy pomocy tego środku. Nienaturalnie wielkie partie mięśni, które przy normalnej kulturystyce nie byłyby możliwe do osiągnięcia, sprawiają często wręcz komiczne wrażenie, jakby zostały napompowane.

Zobacz też: Kulturyści a dieta. Co to jest dieta kulturysty? Przykładowy jadłospis diety dla trenujących na siłowni

Więcej o: