Sonoforeza - bezinwazyjny zabieg dla pięknej skóry [działanie, przeciwwskazania, opinie]

Sonoforeza to bezinwazyjny zabieg, dzięki któremu możemy m.in. zmniejszyć zmarszczki i zredukować cellulit. Dlaczego metoda ta cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością i kiedy sonoforeza nie jest wskazana? Wyjaśniamy.

Sonoforeza - co to jest?

Sonoforeza najogólniej rzecz ujmując to "wtłaczanie" w głębokie warstwy naszej skóry przy użyciu ultradźwięków substancji odżywczych. Taki zabieg może m.in. poprawić krążenie krwi, dzięki czemu nasze tkanki staną się bardziej odżywione i dotlenione.

Metoda ta wykorzystuje ultradźwięki, więc jest niechirurgiczna. To może wyjaśniać jej dużą popularność. Zabiegu nie należy jednak mylić z oczyszczaniem kawitacyjnym, które polega na oczyszczaniu skóry przy pomoc ultradźwięków. 

Ceny zabiegu zaczynają się już od 40-50 zł. Duży wpływ na ich wysokość ma jednak lokalizacja i renoma danego gabinetu kosmetycznego. Dużym atutem jest także krótki czas trwania zabiegu. Zwykle trwa on od 20 do 30 minut.

Sonoforeza. Lecznicze właściwości ultradźwięków >>

Jak działają ultradźwięki w trakcie sonoforezy?

Na czym polega działanie ultradźwięków w takich zabiegach? I dlaczego są one takie skuteczne? Ultradźwięki stymulują skórę do znacznie głębszego wchłaniania substancji leczniczych, niż w przypadku zwykłego smarowania.

Dzięki tej metodzie możemy pozbyć się m.in.:

Poza tym nasza skóra będzie odżywiona, nawilżona i bardziej jędrna. 

Sonoforeza - krok po kroku

Jak będzie przebiegał zabieg? Oto jego krótki opis:

  1. Na początku kosmetyczka wykonuje peeling kawitacyjny. Dzięki temu skóra jest oczyszczona, a stary naskórek zostaje usunięty.
  2. Następnie kosmetyczka nakłada ampułki witaminowe lub krem nawilżający.
  3. Na sam koniec zaczyna przesuwać po skórze głowicę, która emituje ultradźwięki.

Ile czasu musimy przygotować na ten zabieg? Zwykle trwa on od 20 do 30 minut. Biorąc pod uwagę jednak kolejki i inne procedury w salonie kosmetycznym, warto zarezerwować na tę czynność około 1,5 godziny.

Przeciwwskazania do zabiegu sonoforezy

W jakich przypadkach nie powinniśmy wykonywać sonoforezy? To m.in.:

  • stwardnienie rozsiane
  • epilepsja
  • choroby nowotworowe
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • choroby krążenia
  • stany zapalne skóry
  • otwarte rany
  • wszczepiony rozrusznik serca, a także inne metalowe przedmioty

Sonoforeza -  jakie są opinie na temat zabiegu?

Co o zabiegu sądzą panie, które już go wykonały? Wiele klientek salonów kosmetycznych jest bardzo zadowolona z działania ultradźwięków i poleca zabieg innym kobietom. Przedstawiamy kilka opinii z różnych dyskusji toczących się na popularnych forach internetowych:

Polecam ten zabieg, gdyż jest naprawdę korzystny dla skóry, a przy tym nie ma żadnych nieprzyjemnych odczuć. Jest to także świetny dodatek do tradycyjnego oczyszczania. Jeżeli nie masz bardzo mocno zanieczyszczonej cery to peeling kawitacyjny będzie wystarczający (ewentualnie oczyścisz cerę raz na pół roku,raz na rok w gabinecie, a raz w miesiącu kawitacja). (forum wizaz.pl)
Co do samego zabiegu, to bardzo polecam: jest przyjemny i bardzo delikatny, skóra jest wyraźniej czystsza i gładsza, efekt trzyma się tak ze 2 tygodnie. (forum wizaz.pl)
Właściwy zabieg nie trwa długo, może 10-15 minut (nie patrzyłam na zegarek), oczywiście cała wizyta u kosmetyczki jak zwykle, prawie 2 godziny. Jest to zabieg przyjemny, końcówka urządzenia trzymana przez kosmetyczkę masuje skórę. Ewentualnie może irytować bzyczenie koło ucha (ultradźwięki chyba powinny być niesłyszalne ), ale mnie nie przeszkadzało. Żadne ślady na skórze nie pozostają. Podkreślam jednak, że to właśnie peeling, a nie, jak reklamują niektóre zakłady, bezbolesne oczyszczanie. (forum wizaz.pl)
Bardzo przyjemny zabieg oraz przyjemnie się go wykonuje a np. na mnie od razu widać efekt. (forum.wzorki.info)
Warto zafundować sobie taki zabieg. Świetnie oczyszcza skórę i dobrze wchłaniają się preparaty. (forum.wzorki.info)

Zobacz także:

Więcej o: