zwichnięcie
-
Staw skokowy - skomplikowany mechanizm kostno-stawowy. Budowa, funkcje i choroby stawu skokowego
Staw skokowy łączy kości podudzia z kośćmi stępu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie poruszać stopą w różnych kierunkach. Staw skokowy może ulec rozmaitym kontuzjom, na przykład zwichnięciu.
-
BÓL STOPY: czasem to jedynie objaw odległego problemu
Najczęściej ból stopy to "tylko" skutek urazu, nawet takiego, którego nie pamiętasz. Bywa jednak spowodowany przez schorzenie odległe, pozornie niezwiązane z nogami zupełnie. Kłopoty hematologiczne, przewlekłe stany zapalne czy niedobory witamin t...
-
Stawy - ruchome połączenia kości. Budowa, funkcje i choroby stawów
Stawy sprawiają, że nasze kości mają możliwość poruszania się względem siebie. To sprytne konstrukcje, Niestety, stawy ulegają "zużyciu" i często imają się ich choroby, na przykład reumatoidalne zapalenie stawów.
-
Skręcenie, zwichnięcie, złamanie - poznaj najważniejsze różnice
Jak odróżnić zwichnięcie od złamania czy skręcenia? Co dokładnie dzieje się z uszkodzonymi kończynami i jakie są objawy tych urazów? Wbrew wielu potocznym przekonaniom, różnice są bardzo czytelne i w szybki sposób możemy je rozpoznać. Sprawdź, co...
-
Zwichnięcie penisa
Urazy prącia obok, towarzyszącego im bardzo silnego bólu, mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Nie należy ich lekceważyć i z każdą niepokojącą zmianą czy dolegliwością trzeba skonsultować z lekarzem.
-
Stłuczenie
Stłuczenie obok skręcenia, zwichnięcia i złamania to najczęściej występujący uraz układu kostnego. Do tego typu uszkodzenia dochodzi najczęściej w skutek upadku np. zimą, przy bardzo śliskiej powierzchni.
-
Podobno działa
Nie zastąpi leczenia chirurgicznego, nie przerwie ataku astmy. 30 proc. Polaków stosuje homeopatię, 56 proc. uważa, że jest ona skuteczna. Szczególnie w przypadku grypy, przeziębień i uśmierzania bólu
-
Czy masaż jest potrzebny, kiedy skręcimy lub zwichniemy nogę albo rękę?
Przy skręceniu lub zwichnięciu dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia albo zerwania włókna torebki i więzadeł stawowych. Pojawia się przekrwienie, ból, obrzęk, podnosi się temperatura. Odruchowo rozcieramy obolałe miejsce. I już to nam pomaga.
-
Rany, stłuczenia, skręcenia
O drobne rany czy stłuczenia na wakacjach nietrudno. Dobrze jest wiedzieć, jak radzić sobie z pierwszymi objawami, aby uniknąć niepotrzebnego bólu.