Zwichnięcie penisa

Urazy prącia obok, towarzyszącego im bardzo silnego bólu, mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Nie należy ich lekceważyć i z każdą niepokojącą zmianą czy dolegliwością trzeba skonsultować z lekarzem.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Do zwichnięcia narządu dochodzi najczęściej w czasie stosunku płciowego , gdy penis jest w stanie wzwodu, ale nie tylko. Zwichnięcie penisa może być konsekwencję urazu np. mocnego uderzenia czy faulu w czasie uprawiania sportu zarówno tych drużynowych, jak i ekstremalnych, wypadku (np. komunikacyjnego), samookaleczenia.

Zobacz wideo

Zwichnięcie penisa - objawy

Pierwszym objawem zwichnięcia penisa jest przerwanie ciągłości skóry, najczęściej widoczna jest ona w obrębie tzw. rowka zażołędziowego. Wskutek urazu penis zaczyna się przemieszczać w kierunku krocza i moszny, gdzie w czasie badania palpacyjnego jest dobrze wyczuwalny. Uszkodzenie wywołuje także bardzo silny ból .

Zwichnięcie penisa - leczenie

W pierwszej kolejności konieczne jest opatrzenie rany (przy dużych zmianach zakładane są szwy). Następnie umieszcza się penisa we właściwym dla niego miejscu. Odpowiednio podjęta terapia nie ma wpływu na życie seksualne i nie prowadzi do zaburzeń erekcji .

Czytaj także:

Złamanie prącia

Penis - jak to działa?

Erekcja - skąd się bierze i dlaczego czasem zawodzi

Choroba Peyroniego

Łagodny rozrost prostaty

Więcej o: