badania genetyczne
-
Człowiek z blizną
Jedni przez rany cierpią, inni ranią się, by wyglądać piękniej. Gdzie jest sprawiedliwość?
-
Ustalanie ojcostwa
Badania genetyczne odgrywają w medycynie szczególną role. Na ich podstawie potwierdza się lub wyklucza ryzyko zachorowania np. na nowotwór. Coraz częściej jednak, gdy pojawiają się wątpliwości, pozwalają ustalić stopień pokrewieństwa między...
-
Pamiętaj o badaniu, czyli jak nie przegrać z rakiem jelita grubego
Na ten nowotwór mamy wyśmienitą broń - przesiewowe badanie, które powinniśmy obowiązkowo zrobić po pięćdziesiątce. Nie czekajmy na wezwanie, zgłośmy się na nie sami. Stawka jest zbyt wysoka.
-
Genetyczna metryka zdrowia
Nasz ?genetyczny garnitur? to mieszanka tego, co przejęliśmy po przodkach. Żeby ocenić ryzyko odziedziczenia skłonności do chorób i żeby je zmniejszyć, warto poznać historię zdrowia rodziny.
-
Wirus HIV plus geny powstrzymały chorobę
Dzięki terapii genowej udało się powstrzymać rozwój dotąd nieuleczalnej choroby niszczącej układ nerwowy - informuje ?Science?
-
Rak jądra
Rak jądra najczęściej nie daje żadnych objawów i większość mężczyzn przez przypadek natrafia na guzek. Mimo że zaliczany jest do nowotworów złośliwych można go wyleczyć nawet w zawansowanym stadium.
-
Zakażenie Helicobacter Pylori
Helicobacter Pylori to bakteria zaliczana do tzw. pałeczek. Wywołane przez nią zakażenie może doprowadzić do ostrego zapalenia żołądka lub dwunastnicy. Niektóre z tych zmian sprzyjają rozwojowi choroby nowotworowej.
-
Gruźlica płuc
Gruźlica to powszechnie występująca i niekiedy śmiertelna choroba zakaźna. Schorzenie może objąć układ nerwowy, limfatyczny lub naczynia krwionośne. Jednak najczęściej diagnozowaną odmianą gruźlicy jest postać płucna.
-
Antykoncepcja po czterdziestce
Liczenie na to, że nie zajdzie się w ciążę, ponieważ po czterdziestce coraz częstsze są cykle bezowulacyjne, jest jak gra w rosyjską ruletkę. By aż tak nie ryzykować, trzeba stosować odpowiednią antykoncepcję. Jakie z niej płyną korzyści - mówi...
-
Badanie piersi
Jeżeli chcesz uniknąć kłopotów z piersiami, przyglądaj się im uważnie, badaj je starannie co miesiąc. I gdy tylko zauważysz podejrzaną zmianę, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. 80 proc. wykrywanych w piersiach zmian to schorzenia łagodne! A nawet gd...
-
Zasady i działanie diety bogatoresztkowej
-
Uwaga na aloes!
-
Odlotowe połączenie, w którym nie ma mowy o limitach: bezpieczeństwo i szaleństwo w jednym!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Imbir - właściwości i zastosowanie. Na co dobry jest imbir i co warto o nim wiedzieć?
- Ból jajnika przed okresem - co może oznaczać? [przyczyny i objawy]
- Drożdżyca paznokci to częsta infekcja grzybicza, atakująca płytkę paznokcia. Sprawdź, jak rozpoznać przykrą dolegliwość
- Lekarze zszokowani. 16-kilogramy guz na szczęście nie był nowotworem
- Opuchlizna po wyrwaniu zęba może pojawić się już kilka godzin po zabiegu. Jak sobie z nią poradzić?
- Olej rycynowy - charakterystyka i zastosowanie. Na co się stosuje olejek rycynowy?