Maseczka z jajek
Żółtko należy zmieszać z oliwą i miodem. Na jedno żółtko trzy łyżki oliwy i jedna łyżka miodu. Na dłuższe włosy należy zastosować więcej niż jedno żółtko. Wszystkie składniki trzeba dobrze wymieszać, tak by powstała gładka pasta. Miksturę nałóż na włosy i pozostaw na 20-30 minut. Spłucz letnią wodą, a następnie umyj włosy szamponem.
Ta metoda wymaga cierpliwości, efekty przychodzą po długotrwałym stosowaniu (pół roku i więcej), nie ma jednak reguły.
Maseczka z siemienia lnianego
Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy E, białka, potas i cynk.
1/4 szklanki siemienia lnianego należy zalać wrzątkiem, lekko powyżej powierzchni ziaren. Po kilku minutach powstanie przezroczysty żel, które trzeba odsączyć na sitku. Tak przygotowaną substancję ostudź do letniej temperatury i nałóż na całą długość nieumytych włosów. Po kilku minutach spłucz substancję, a włosy umyj delikatnym szamponem. Żel można nakładać również na skórę głowy.
Zielona herbata
Zielona herbata słynie z wielu zalet zdrowotnych, przede wszystkim ma właściwości antyoksydacyjne. Ma także wpływ na zatrzymanie procesu wypadania włosów. Herbaciana płukanka zapobiega wypadaniu włosów, nawilża, wzmacnia włosy, poprawia ukrwienie skóry głowy.
Przygotowanie herbacianego specyfiku jest bardzo proste, wystarczy zaparzyć zieloną herbatę i ciepły napar nałożyć na skórę głowy i włosy. Po upływie kilkudziesięciu minut należy spłukać zimną wodą.
Sok z ziemniaków
Ziemniaki to bogactwo witaminy C, beta-karotenu, białka, błonnika. Zawierają również magnez, wapń, żelazo, miedź, sód, fosfor, potas, jod, oraz cynk. Dzięki temu mogą być bardzo pomocne w walce z wypadającymi włosami.
Wyciśnij sok z ziemniaków, nałóż go na włosy i wmasuj w skórę głowy. Po 15-20 minutach należy włosy spłukać letnią wodą i umyć delikatnym szamponem.
Sok z cebuli
Lecznicze właściwości cebuli znane są od wieków. Ma ona silne działanie antybakteryjne, wzmacnia odporność. Cebula to bogactwo bardzo cennych minerałów jak fosfor magnez, siarka, cynk oraz krzem.
Przygotowanie soku z cebuli jest bardzo proste, wystarczy ją drobno pokroić i zmiażdżyć. Sok nałóż na włosy i skórę głowy. Po 15-20 minutach spłucz i umyj włosy łagodnym szamponem.
Olej kokosowy
Olej kokosowy zawiera m.in. białka i potas. Stosowany na włosy, wzmacnia je, zwłaszcza włosy zniszczone i farbowane.
Olej nanieś na włosy, odczekaj co najmniej godzinę i zmyj. Im dłużej pozostawiony na włosach tym lepiej. Może się okazać skuteczny również w zwalczaniu łupieżu.
Olej można również podgrzać, a następnie nałożyć na włosy i skórę głowy. Po 20-30 minutach należy go zmyć i dokładnie umyć włosy delikatnym szamponem.
Olejek lawendowy
Olej z lawendy ma właściwości przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Stosuje się go często w leczeniu trądziku, egzem, owrzodzeń, grzybic, oparzeń (również oparzeń słonecznych). Wiadomo również, że regeneruje skórę, stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu.
Olejek lawendowy zmieszaj z olejkiem rozmarynowym, tymiankowym i jojoba w proporcjach 1:1:1:1. Nałóż na skórę głowy i zawiń głowę w ręcznik lub nałóż czepek. Po około godzinie spłucz w letniej wodzie.