Białe zęby: domowe sposoby

Jakie są domowe sposoby na białe zęby? Większość współczesnych metod jest szybka, tania i nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Zanim zainwestujemy w drogi zabieg, warto wypróbować którąś z nich.

Domowe sposoby na białe zęby – czy to skuteczne?

Idealnie białe zęby to marzenie wielu z nas. Jednak czasami trudno nam zmotywować się do realizacji tego planu – z reguły zniechęcają nas wysokie ceny zabiegów w gabinetach stomatologicznych.

Co ciekawe, idealnie białe zęby nie są fanaberią współczesnych czasów. Niektóre z dawnych metod wybielających są naprawdę zaskakujące! Mieszkańcy starożytnego Egiptu wykorzystywali w tym celu proszek z kości zwierząt, kopyt bydlęcych czy skorupek jaj. Z kolei Rzymianie stosowali pumeks zmieszany z octem.

My jednak powinniśmy skupić się na współczesnych sposobach. Większość z nich jest szybka, tania i nie wymaga od nas dużego zaangażowania.

Zobacz także: Zęby od kuchni, czyli dieta na piękny i zdrowy uśmiech

Białe zęby – bezpieczne domowe sposoby

Jakie domowe sposoby na białe zęby są skuteczne i możemy stosować je bez obaw?

  • Regularnie pij wodę z cytryną. Cytryna jest bogata w kwas askorbinowy o działaniu wybielającym.
  • Możesz użyć wybielacza do zębów w sztyfcie. Taka kuracja trwa zazwyczaj od dwóch do trzech tygodni. Sztyft nakładamy po wieczornym myciu zębów.
  • Musisz także bardziej zadbać o higienę jamy ustnej. Jak najczęściej zmieniaj szczoteczki do zębów - zaleca się robienie tego minimum co trzy miesiące. Myj zęby po każdym większym posiłku, przynajmniej trzy raz dziennie. W aptekach znajdziesz specjalne pasty, które zawierają naturalne składniki wybielające.
  • Pij mniej kawy - kofeina powoduje przebarwienia na zębach.

Zobacz także: Wybielasz zęby? Uważaj na ich odwodnienie

Białe zęby: domowe sposoby – to odradzamy

Jedną z najstarszych i obecnie najbardziej rozpowszechnionych metod wybielania zębów jest zastosowanie sody. Jednak obecnie większość past zawiera ją w swoim składzie, więc nie powinniśmy automatycznie decydować się na ten sposób. Takie wybielanie w najgorszych przypadkach może nawet zaszkodzić naszym zębom.

Inna skuteczna, lecz także kontrowersyjna metoda, to użycie węgla. Mimo że przynosi szybkie i widoczne rezultaty, jest niebezpieczna dla naszego szkliwa.

Więcej o: