Infuzja tlenowa, czyli odmładzanie skóry

Infuzja tlenowa to nowoczesny, nieinwazyjny zabieg mający na celu odświeżenie, wygładzenie skóry i zredukowanie przebarwień. Zabieg został opracowany przez niemieckich, duńskich oraz szwajcarskich naukowców i jest uważany za rewolucję w odmładzaniu skóry. Dla kogo wskazany jest zabieg infuzji tlenowej, jakich efektów można się po nim spodziewać i jaka jest cena zabiegu?

Infuzja tlenowa na twarz – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg infuzji tlenowej jest przeznaczony dla osób, które borykają się z wieloma problemami skórnymi. Najważniejsze wskazania do przeprowadzenia zabiegu tego typu to:

Ze względu na to, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, mogą go wykonywać osoby w każdym wieku.

Niestety, istnieją pewne przeciwwskazania, wśród których są:

Z zabiegu nie mogą skorzystać również kobiety w ciąży, a także mamy karmiące piersią. Ze względu na możliwość uczulenia na substancje zawarte w serum, przed zabiegiem należy poinformować osobę przeprowadzającą infuzję o wszystkich produktach, na które ma się alergię.

Zabieg infuzji tlenowej – przebieg

Infuzja tlenowa polega na wtłaczaniu w głąb skóry tlenu pod wysokim ciśnieniem i oparta jest na technologii tlenu hiperbarycznego. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnej głowicy, która umożliwia wtłoczenie w skórę czystego tlenu. W trakcie zabiegu używane jest serum zawierające kwas hialuronowy, który poprawia kondycję skóry. Dzięki infuzji tlenowej możliwe jest zastosowanie różnych rodzajów kwasu hialuronowego, a nawet kilku rodzajów tego kwasu podczas jednego zabiegu.Kwas, dzięki temu, że przenika do skóry razem z substancjami odżywczymi sprawia, że skóra staje się nawilżona, gładka i bardziej elastyczna.

Oprócz kwasu hialuronowego w serum znajdują się takie składniki, jak witaminy A, C, E, aloes, wyciąg z alg, peptydy, olejek jojoba oraz antyoksydanty. Pod wpływem wtłaczania tlenu substancje odżywcze są dostarczane do głębokich warstw skóry, przez co zapewnione są optymalne efekty.

Zabieg infuzji tlenowej trwa około 1,5 godziny, jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Ogromną zaletą zabiegu infuzji tlenowej jest to, że jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, przez co można go uznać za ciekawą alternatywę dla botoksu.Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a wiele kobiet uważa tę metodę za bardzo przyjemną. Część osób porównuje infuzję tlenową do delikatnego masażu, któremu towarzyszy uczucie chłodzenia, jakie jest wywołane przez wtłaczanie tlenu w głąb skóry.

Infuzja tlenowa - efekty

Efekty infuzji tlenowej są zauważalne natychmiast po zabiegu. Już kilka chwil po wykonaniu infuzji tlenowej można zauważyć, że skóra nabrała blasku, jest nawilżona i zyskuje zdrowy, promienny wygląd. Inne efekty infuzji tlenowej to:

 • Wygładzenie skóry
 • Spłycenie zmarszczek
 • Rozjaśnienie skóry
 • Poprawa metabolizmu komórkowego
 • Poprawa napięcia i elastyczności skóry
 • Dotlenienie skóry
 • Złagodzenie stanów zapalnych skóry
 • Złagodzenie zmian trądzikowych
 • Złagodzenie objawów egzemy oraz łuszczycy
 • Przyspieszenie procesów gojenia się skóry
 • Wygładzenie zmarszczek w okolicach oczu
 • Poprawa owalu twarzy
 • Nawilżenie skóry

Infuzję tlenową można wykonywać nie tylko w przypadku skóry dojrzałej, ale również profilaktycznie, gdyż zabieg zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, chroni skórę przed utratą jędrności oraz utratą wody. W przypadku skóry dojrzałej, infuzja tlenowa hamuje procesy starzenia, a także redukuje skutki starzenia się cery.

Infuzja tlenowa - cena

Rezultaty widoczne po jednorazowym zabiegu infuzji tlenowej utrzymują się przez dwa do czterech tygodni. W celu podtrzymania efektów oraz ogólnej poprawy jakości skóry poleca się, aby wykonać serię kilku zabiegów, po której efekty utrzymują się nawet przez pół roku. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując serię cotygodniowych zabiegów raz na pół roku.

Czy warto przejmować się alertami smogowymi? [NaZdrowie]

Niemniej jednak, zabieg można wykonać jednorazowo, na przykład przed ważnym wyjściem. Koszt pojedynczego zabiegu zależy w dużej mierze od renomy oraz lokalizacji salonu kosmetycznego, w którym wykonywana jest infuzja tlenowa. Zwykle ceny w dużych miastach, w znanych salonach kosmetycznych są znacznie wyższe. Koszt wykonania infuzji tlenowej na twarz wynosi średnio 250 złotych. Droższy jest zabieg na twarz oraz szyję – jego koszt to około 300 złotych, a jeżeli zabieg ma obejmować również dekolt należy liczyć się z kosztami około 350 złotych.

Więcej o: