Docierając do głębokich warstw skóry, fale radiowe intensywnie je podgrzewają, stymulując tym samym fibroblasty (komórki tkanki łącznej, sprzyjającej odnowie struktur kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność skóry) oraz pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest ujędrniona i napięta skóra, redukcja zmarszczek, uniesiony owal twarzy, czy redukcja tzw. "chomików"(dolna część twarzy staje się szersza oraz bardziej rozciągnięta w związku z utratą sprężystości skóry).
Dołącz do serwisu Zdrowie na Facebooku!
Co dla pacjentów niezwykle ważne, podczas wykonywania tego typu zabiegów docieramy do głębokich warstw skóry bez uszkodzenia warstw wierzchnich. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. Dzięki falom radiowym już podczas jednego zabiegu jesteśmy w stanie w widoczny sposób ujędrnić zwiotczałą skórę całego ciała. Zabiegi wykonuje się zwykle w seriach dobieranych indywidualnie do potrzeb danej skóry.
Z dobroczynnym działaniem fal radiowych zetkniemy się także przy zabiegach odchudzających. Tutaj fale radiowe poprzez podgrzanie komórek tłuszczowych doprowadzają do ich rozpadu. Jest to zjawisko termolipolizy. Dodatkowo następuje ujędrnienie skóry poddanej zabiegowi i redukcja cellulitu.
Wraz z postępem nauki fale radiowe bywają stosowane w coraz to nowych urządzeniach, w których to łączy się je z innymi technologiami. Najpopularniejsze z nich to połączenie z IPL w walce z przebarwieniami, drobnymi naczynkami, czy zbędnym owłosieniem.
Fale radiowe bywają także łączone z mikroigłami w urządzeniach odmładzających, takich jak np. Scarlet RF ( więcej na ten temat ). Z kolei przy połączeniu z Vacuum, czyli zassaniu fałdu skóry podczas endodermomasażu, zwiększa się ich działanie wyszczuplające.
Zabiegowi nie mogą poddać się osoby z rozrusznikiem serca, z wszczepionymi metalowymi implantami w okolicy poddanej zabiegowi, kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby z chorobą nowotworową.
Autorka : dr n. med. Ewa Żabińska (na zdjęciu) jest specjalistą dermatologiem. W ciągu 10 lat pracy w Klinice Medycyny Estetycznej "Czas Kobiety" zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie praktyczne w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Jest współautorem wielu publikacji medycznych, a także szkoli lekarzy w zakresie zabiegów dermatologii estetycznej. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej (European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology - ESCAD).
Stałe uczestnictwo dr Żabińskiej w konferencjach, szkoleniach i warsztatach krajowych oraz międzynarodowych sprawia, że zakres zabiegów i sposobów ich wykonywania jest stale poszerzany i udoskonalany.
Czytaj także
Dr Żabińska o mikrodermabrazji
Dr Żabińska o nowczesnym liftingu
Zobacz: