Co pić codziennie rano, żeby schudnąć i pozbyć się brzucha? Ten prosty napój uwielbiają trenerzy fitness

Osoby próbujące pozbyć się zbędnych kilogramów, starają się wypracowywać nawyki, które mogą pomóc w osiągnięciu celu. Należy do nich m.in. sięganie po szklankę wody z cytryną zaraz po przebudzeniu. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie dnia, który niesie za sobą wiele zdrowotnych korzyści.

Woda z cytryną jest uwielbiana i polecana przez wielu trenerów fitness, a także miłośników zdrowego odżywiania. Przekonują, że warto po nią sięgać z samego rana, około 30 minut przed śniadaniem. Wystarczy, że do szklanki wody wyciśniemy sok z połowy tego kwaśnego owocu i zamieszamy. Jakie korzyści gwarantuje nam wypracowanie tego zdrowego nawyku?

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Picie wody z cytryną na odchudzanie

Oczywiście picie wody z cytryną nie sprawi, że schudniemy, jednak może nam w tym pomóc. Jak wskazują eksperci, taka mikstura zawiera pektyny, czyli rodzaj naturalnego błonnika pokarmowego. Ten powoduje, że dłużej czujemy nasycenie i nie mamy potrzeby sięgania po przekąski między posiłkami. 

Dodatkowo pamiętajmy, że woda poprawia metabolizm, co zostało udowodnione lata temu. Jak wynika z badania opublikowanego na stronie National Library of Medicine, u osób, które spożywały pół litra wody o poranku, zaobserwowano przyspieszenie przemiany materii o 30 proc. Wypijanie jej przed posiłkiem objawiło się też większym sukcesem w zrzucaniu wagi. 

Zalety picia wody z cytryną

Jednak to niejedyne zalety. Picie wody z cytryną oczyszcza organizm, doskonale nawadnia i wspomaga trawienie. Płyny powodują szybsze przemieszczanie się posiłków w przewodzie pokarmowym, a sok z żółtego owocu przyspiesza wydzielanie żółci. Oznacza to poprawę pracy jelit, szybsze trawienie i wydajniejsze emulgowanie pożywienia.

Napój jest również świetny na poprawę odporności, koncentracje i pamięć, walkę z kamieniami nerkowymi, a także oczyszczanie skóry. Zawarta w cytrynie witamina C i przeciwutleniacze pomagają w zwalczaniu powodujących zmarszczki wolnych rodników. 

Więcej o: