Złoto koloidalne - właściwości i zastosowanie

Złoto koloidalne to zawiesina mikroskopijnych cząsteczek kruszcu w wodzie destylowanej, powstająca w procesie rozpuszczania złotej elektrody pod wpływem prądu elektrycznego o bardzo niskim natężeniu. Obecnie złoto w takiej formie stosowane jest do celów leczniczych.

Złoto do celów medycznych stosowane było już w starożytności. Chińczycy uważali, że uzupełnią braki złota w organizmie, jedząc ryż gotowany ze złotą monetą. Alchemicy w średniowieczu poświęcali lata na wynalezienie “złotego eliksiru” przywracającego młodość i zdrowie. Nasze babcie próbowały leczyć jęczmień na powiece, pocierając je złotą obrączką.

Preparatowi ze złotem przypisuje się wiele właściwości leczniczych, od regeneracji organizmu i odbudowy sił witalnych, przez korzystny wpływ na układ pokarmowy i krwionośny, po pozytywne działanie na sferę emocjonalną.

Złoto koloidalne na skutki zaburzeń hormonalnych

Zauważono, że kuracja złotem jest pomocna w leczeniu skutków zaburzeń gospodarki hormonalnej. Proponuje się stosowanie złota koloidalnego przy otyłości, dysfunkcji gruczołu mlekowego, napadach gorąca, menopauzie, niepłodności, niedoczynności tarczycy.

Złoto koloidalne przy zaburzeniach pracy mózgu

Dolegliwości związane z nieprawidłową pracą mózgu: bezsenność, stres, uzależnienia, depresja również mogą być łagodzone poprzez stosowanie złota koloidalnego. Trwają intensywne badania nad wpływem braku złota w organizmie na rozwój choroby Alzheimera, choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego.

Inne ciekawe działanie złota koloidalnego

Zauważono, iż stosowanie złota koloidalnego korzystnie wpływa na krążenie, trawienie, czy stany zapalne. Dlatego zaleca się kurację tym preparatem przy:

  • nadciśnieniu tętniczym,
  • arytmii serca,
  • zaburzeniach trawienia,
  • w celu zmniejszania napadów głodu,
  • wspomaganiu leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • łagodzeniu bólu.

Złoto koloidalne może mieć wpływ na nowotwory

Prowadzone są bardzo intensywne badania nad wpływem złota koloidalnego w leczeniu raka czy chorób autoimmunologicznych. Jednak są one dopiero w początkowej fazie. Niektóre wyniki dają nadzieję, że pewne właściwości tego preparatu mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby jednoznacznie i bez ryzyka to potwierdzić.

Złoto koloidalne bez ryzyka dla zdrowia skóry

Bez ryzyka można stosować złoto koloidalne w kosmetyce. Złoto zwalcza wolne rodniki, co zapobiega starzeniu się skóry i sprawia że jest ona jędrna i elastyczna. Stymuluje komórki skóry, przez co skutecznie redukuje zmarszczki. Nawilża, oczyszcza i rozjaśnia skórę nadając jej blask i świeżość. Toniki, balsamy czy kremy mające w składzie złoto, mimo wysokiej ceny cieszą się dużą popularnością.

Skutki uboczne stosowania złota w kuracjach

Nadmierna ilość cząsteczek złota dostarczona do organizmu może spowodować niezamierzone skutki. Zalecana jest duża ostrożność i rozwaga w stosowaniu preparatów ze złotem aby uniknąć negatywnych reakcji. Kuracje złotem koloidalnym muszą bezwzględnie odbywać się pod kontrolą lekarza.

Więcej o: