okulista
-
Kobieta żyła 28 lat z soczewką wrośniętą w powiekę. Myślała, że zgubiła ją dawno temu, grając w badmintona
42-letnia Brytyjka większość życia spędziła, nie wiedząc, że w lewą powiekę wrosła jej soczewka kontaktowa. Zorientowała się po 28 latach po wizycie w szpitalu, do którego trafiła, bo zaczęła jej puchnąć okolica oka.
-
Co to jest EOG? Podstawowe informacje na temat elektrookulogramu
Badanie EOG wykorzystuje różnicę elektrycznego potencjału pomiędzy dodatnio naładowaną rogówką a tylną częścią gałki naładowaną ujemnie. Dzięki pomiarowi EOG okuliści mogą postawić diagnozę wielu schorzeń oczu.
-
Zwyrodnienie plamki żółtej - objawy, przyczyny i leczenie
Zwyrodnienie plamki żółtej (degeneracja plamki żółtej) to głównie choroba osób po 50. roku życia. Stopniowo pogarsza wzrok, może doprowadzić do ślepoty. Objawy świadczące o tym, że możemy cierpieć na zwyrodnienie plamki żółtej, powinny nas skłonić...
-
Klimatyzacja wrogiem wzroku? Tak, ale problem nie dotyczy wszystkich
Jesteś alergikiem? Masz skłonność do podrażnień? Oczy często bolą cię, pieką, są zaczerwienione? Jest spora szansa, że w pomieszczeniu klimatyzowanym problem się nasili, nawet wtedy, gdy urządzenie jest sprawne i systematycznie konserwowane
-
Oko - najlepszy aparat świata. Jak to działa?
Ludzkie oko to najdoskonalsze znane urządzenie służące do rejestracji obrazu. Soczewki, przesłony i matryce najnowocześniejszych kamer i aparatów tylko próbują dorównać temu, co stworzyła natura.
-
Jak wygląda badanie dna oka?
Badanie dna oka pozwala dokładnie obejrzeć nerw wzrokowy oraz elementy tylnego odcinka oka. Szczególną uwagę poświęca się siatkówce, a przede wszystkim jej żyłom i tętnicom.
-
Widzisz coraz gorzej po zmierzchu? Nie zwlekaj z wizytą u okulisty
Ślepota zmierzchowa potocznie zwana kurzą ślepotą może być objawem niedoboru witaminy A, ale także poważnych schorzeń, które nieleczone grożą całkowitą utratą wzroku.
-
Rubeoza tęczówki
Za bezpośrednią przyczynę rozwoju rubeozy tęczówki uznaje się ?rozprzestrzenianie? naczyń włosowatych. Schorzenie najczęściej diagnozowane jest u osób z cukrzycą typu 1 lub 2.
-
Oczy nie lubią sylwestra
Strzelające korki od szampana, petardy, race, fajerwerki, zimne ognie... Skutki urazów, do których dochodzi podczas wystrzałowej nocy, czasem odczuwane są dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach.
-
Badanie dna oka - prosta diagnoza chorób na wczesnym etapie
Badanie dna oka - brzmi strasznie? Za niepokojącą nazwą kryje się proste badanie. Z jego pomocą okulista jest w stanie postawić wstępną diagnozę stanu zdrowia organizmu, w tym rozwijającej się cichaczem... cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy...
-
Liść i owoc morwy białej: właściwości i zastosowanie. Na co pomaga morwa biała?
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Nie każdemu w różu do twarzy. Sposoby na pielęgnację skóry z tendencją do zaczerwienieniaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Uwaga na aloes!
-
Ile kalorii spalamy robiąc 10 tysięcy kroków dziennie?
- Ten napój czyni cuda. Wystarczy filiżanka, by zapobiec cukrzycy
- Bruksizm występuje nie tylko u dzieci. Jaka jest przyczyna tego zaburzenia?
- Co jeść na śniadanie przy SIBO i czy można pić rano kawę? Te zasady warto znać
- Jak ograniczyć jedzenie słodyczy? Te triki pozwolą wytrwać w postanowieniu
- Napar z siemienia lnianego na duszący kaszel i ból gardła