rezonans magnetyczny
-
Tomografia czy rezonans? Sprawdzamy, które badanie jest dokładniejsze
W przypadku metod obrazowania wiele osób zastanawia się, co jest lepsze: tomografia czy rezonans. Choć metody te różni wiele, to jednak mają kilka cech wspólnych. Sprawdzamy, co jest dokładniejsze: tomografia czy rezonans.
-
Tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny - które badanie wykonać? To zależy, co trzeba ustalić
Rezonans czy tomografia? Wsuwają cię do odpowiedniej tuby, nie wolno się ruszać, tylko za rezonans więcej zapłacisz... Wiele osób nie ma pewności, które z badań wykonać, czym realnie różnią się poza ceną i czy do obu trzeba się tak samo przygotowa...
-
Choroba Alzheimera - można ją przewidzieć z prawie 100-procentową dokładnością
Sztuczna inteligencja znacznie przyspiesza analizę danych, uzyskanych dzięki neuroobrazowaniu mózgu. A szybkie wykrycie pierwszych zmian wskazujących na chorobę Alzheimera to szansa na spowalnianie choroby. Nowo opracowany model nie zastąpi lekarz...
-
Rezonans magnetyczny a tomograf: czym się różnią i kiedy zleca się badania nimi?
Czasem zastanawiamy się czym różnią się rezonans magnetyczny a tomograf. Oba badania to rodzaj nowoczesnej diagnostyki, umożliwiającej uzyskanie dokładnych obrazów wnętrza ciała. Oba badania wykonuje się w pozycji leżącej, przy użyciu...
-
Rezonans magnetyczny: na czym polega i jak się do niego przygotować?
Rezonans magnetyczny to rodzaj specjalistycznego badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Jest badaniem bezpiecznym, nieinwazyjnym i do tego bezbolesnym. Sprawdzamy, czym dokładnie jest rezonans magnetyczny, na czym polega i jak się do takiego...
-
Glejaka można będzie wykryć przy pomocy testu moczu lub osocza krwi
Naukowcy opracowali testy wykrywające glejaka. Glejak to jeden z najczęstszych typów nowotworu wewnątrzczaszkowego. W połączeniu ze skanami mózgu testy pozwolą na szybkie wykrycie zmian i kontrolowanie choroby.
-
Śródmózgowie - istotna część pnia mózgu. Jaką pełni rolę w organizmie człowieka i na jakie problemy jest narażone?
Śródmózgowie u człowieka to przede wszystkim ośrodek zmysłu wzroku, ale nie tylko. Tu znajduje się tzw. wodociąg mózgu i centrum regulacji napięcia mięśniowego. To część pnia mózgu, którego uszkodzenie stanowi zagrożenie życia.
-
Leukodystrofie - rzadkie choroby istoty białej mózgu
Leukodystrofie to grupa bardzo rzadkich degeneracyjnych chorób neurologicznych, będących wielkim wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Świat wciąż czeka na przełom, który umożliwi ich skuteczne leczenie.
-
Kobieta żyła 28 lat z soczewką wrośniętą w powiekę. Myślała, że zgubiła ją dawno temu, grając w badmintona
42-letnia Brytyjka większość życia spędziła, nie wiedząc, że w lewą powiekę wrosła jej soczewka kontaktowa. Zorientowała się po 28 latach po wizycie w szpitalu, do którego trafiła, bo zaczęła jej puchnąć okolica oka.
-
Nie lekceważ stresu! Przez niego dosłownie kurczy się mózg i pogarsza pamięć [NOWE BADANIA]
Życie w stresie powoduje problemy z zapamiętywaniem i zmniejszenie objętości mózgu. To wnioski płynące z trwających wiele lat badań, które zostały przeprowadzone przez zespół naukowców z Harvard Medical School.
-
Jesteś na diecie? Ten prosty napój świetnie wspomaga odchudzanie
-
Dlaczego po kawie od razu biegniemy do toalety na "jedynkę" albo "dwójkę"?
-
Niesamowita wyprawa Polaków. Mają za sobą już trzy zjazdy. Śledź z nami tę podróżMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Szklanka wody o poranku? To może mieć wpływ na funkcjonowanie organizmu
-
Pijesz siemię lniane codziennie? Pamiętaj o tym istotnym szczególe