Główny Inspektorat Sanitarny
-
Leczenie zatrucia muchomorem sromotnikowym będzie możliwe? Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia
Muchomor sromotnikowy przez grzybiarzy często mylony jest z gąską, kanią, gołąbkiem, czy dziko rosnącą pieczarką. Niestety błąd nierzadko kończy się śmiercią, dlatego naukowcy nie ustają w poszukiwaniu antidotum, które ma pomóc w odzyskaniu zdrowi...
-
GIS wycofuje ze sklepów partię buraczków. "Możliwa obecność szkła"
Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiła się informacja o wycofaniu ze sklepów partii buraczków pasteryzowanych jednej z firm. Powodem miała być skarga konsumenta, który znalazł w kupionym przez siebie produkcie kawałki szkła.
-
Zakażenie koronawirusem: GIS i NIL ostrzegają przed pseudoterapiami
Główny Inspektor Sanitarny oraz Naczelna Izba Lekarska wydały oświadczenie, w którym przestrzegają przed korzystaniem z nieautoryzowanych metod leczniczych, o których można się było dowiedzieć z fanpage'a Jerzego Zięby w poście zatytułowanym "Ukry...
-
Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje ze sprzedaży produkt o nazwie "Lord Nelson herbatka ziołowa w piramidkach sort. lipa 30 g"
Główny Inspektorat Sanitarny na początku kwietnia opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania ze sprzedaży herbatki ziołowej z lipy Lord Nelson z powodu stwierdzenia w produkcie zbyt wysokiego poziomu alkaloidów pirolizydynowych, który...
-
Partia tabletek na gardło Propolis Forte wycofana z obrotu. Zostały zanieczyszczone
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu partii tabletek na gardło Propolis Forte. Zostały w nich wykryte szkodliwe substancje w stężeniu czterokrotnie przekraczającym normę.
-
GIS wycofuje bambusowe kubki termiczne ze sprzedaży. "Stwarzają zagrożenie dla zdrowia"
Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, żeby nie korzystać z bambusowych kubków termicznych. Zostały wycofane z dalszej sprzedaży. W produkcie znaleziono zbyt wysoki poziom substancji, która może szkodzić zdrowiu.
-
Szykuje się zmiana prawa. Suplementy diety to nie leki. Kto twierdzi inaczej, zapłaci - nawet 20 mln zł
Nawet 20 mln zł kary za reklamowanie suplementów diety jako leków i sugerowanie konsumentom, że leczą konkretne albo wymyślone przez producenta choroby. To propozycja sanepidu, która wkrótce ma szanse stać się obowiązującym prawem.