GIS wycofuje bambusowe kubki termiczne ze sprzedaży. "Stwarzają zagrożenie dla zdrowia"

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, żeby nie korzystać z bambusowych kubków termicznych. Zostały wycofane z dalszej sprzedaży. W produkcie znaleziono zbyt wysoki poziom substancji, która może szkodzić zdrowiu.

GIS poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej o wycofaniu z użycia bambusowych kubów termicznych. Państwowa Inspekcja Sanitarna zbadała próbki tego produktu i stwierdziła, że zawartość formaldehydu w produkcie może stwarzać zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Chodzi o kubki termiczne bambusowe dystrybuowane w Polsce przez Aldi. Firma już wycofała feralne produkty ze sprzedaży. GIS zapewnił w swoim komunikacie, że wszystkie kubki, które stwarzały zagrożenie, zostały zutylizowane w punktach sprzedaży.

Czy glutaminian sodu jest szkodliwy? Oto wyniki badań

W swoim komunikacie GIS ostrzega wszystkich posiadaczy takich kubków, żeby z nich nie pić. TUTAJ możecie zobaczyć ich zdjęcia i dokładny opis. Są to bambusowe kubki termiczne przeznaczone do wielokrotnego użytku. Wykonane zostały głównie z materiałów odnawialnych - włókna bambusowego i sproszkowanego ziarna kukurydzy. Dodatkowo wyposażone są w pokrywę silikonową.

Więcej o:
Komentarze (15)
GIS ostrzega przed piciem z bambusowych kubków termicznych i wycofuje je ze sprzedaży. "Stwarzają zagrożenie dla zdrowia ludzi"
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 32 razy 26

  Naturalny bambus z formaldehydem. Nie to, co jakies nieekologiczne plastiki.

 • nukula4

  Oceniono 10 razy 10

  Informacja jest niepełna - proszę powiedzieć co z takim kubkiem tera robić, jak i gdzie go zutylizować?

 • cucurucu

  Oceniono 26 razy 6

  Kilkadziesiat lat temu nie bylo mody na jedzenie i picie w biegu, na ulicy , w samochodzie i srodkach komunikacji miejskiej i nie bylo problemu dla srodowiska. Nikt nie wyznaczal trendow, nie bylo wszelakiej masci influencerow. trendseterow itp blaznow, nie bylo celebrytow i nie bylo smartfonow i innych pie...zwanych gadzetami. Byl za to zdrowy rozsadek i samodzielne myslenie indywidualne.,nie grupowe.

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 6

  No to będą jaja. Przecież Unia zapowiedziała już wycofanie jednorazowych sztućców z plastiku, które zapewne będą zastępowane PODOBNIE "ekologicznym" chińskim goownem z bambusa.

  No i słomki, które w Europie NIE MOGĄ być słomiane, od momentu gdy rolnicy przestali kosić zboża kosą.

 • jan.go

  Oceniono 5 razy 1

  Tylko stalowe Wystarczy na kilka pokoleń

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX