GIS wycofuje bambusowe kubki termiczne ze sprzedaży. "Stwarzają zagrożenie dla zdrowia"

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, żeby nie korzystać z bambusowych kubków termicznych. Zostały wycofane z dalszej sprzedaży. W produkcie znaleziono zbyt wysoki poziom substancji, która może szkodzić zdrowiu.

GIS poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej o wycofaniu z użycia bambusowych kubów termicznych. Państwowa Inspekcja Sanitarna zbadała próbki tego produktu i stwierdziła, że zawartość formaldehydu w produkcie może stwarzać zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Chodzi o kubki termiczne bambusowe dystrybuowane w Polsce przez Aldi. Firma już wycofała feralne produkty ze sprzedaży. GIS zapewnił w swoim komunikacie, że wszystkie kubki, które stwarzały zagrożenie, zostały zutylizowane w punktach sprzedaży.

Czy glutaminian sodu jest szkodliwy? Oto wyniki badań

W swoim komunikacie GIS ostrzega wszystkich posiadaczy takich kubków, żeby z nich nie pić. TUTAJ możecie zobaczyć ich zdjęcia i dokładny opis. Są to bambusowe kubki termiczne przeznaczone do wielokrotnego użytku. Wykonane zostały głównie z materiałów odnawialnych - włókna bambusowego i sproszkowanego ziarna kukurydzy. Dodatkowo wyposażone są w pokrywę silikonową.

Więcej o: