badanie eeg
-
Bezsenność - problemy ze snem mogą dopaść każdego
Sen to stan, dzięki któremu uzupełniamy stracone w ciągu dnia zasoby energii, a co najważniejsze regenerujemy siły na dalsze zmagania. Dobry sen to taki, który pozwala wypocząć. Czasem jednak sen odmawia nam conocnego posłuszeństwa i wtedy zaczyna...
-
Już czas na sen
Pozwala nam marzyć, przeżywać dziwne historie. Nie wiemy dokładnie, dlaczego się pojawia, ale jest pewne, że bez niego nie można żyć. Czasem nie chce przyjść lub męczy koszmarami, ale kiedy weźmie nas w posiadanie, daje zdrowie, siły i urodę.
-
Padaczka, czyli jak żyć z tą chorobą
Pacjent X: "Bylebym tylko nie dostał napadu w czasie kolokwium habilitacyjnego". Pacjentka Y: "Byleby tylko nie w czasie ślubu". Niestety, mimo postępów w leczeniu padaczki medycyna nadal nie potrafi dać takiej pewności
-
Chrapanie
Chrapanie jest dolegliwością występującą w czasie snu, gdzie dochodzi do zwiotczenia mięśni i zwężenia cieśni gardła.
-
Udar mózgu: przyczyny, objawy, leczenie
Udar mózgu, nazywany także apopleksją, to zespół pojawiających się niespodziewanie dolegliwości wywołanych zaburzeniem czynności mózgu. Medycyna wyróżnia dwa rodzaje udaru - krwotoczny oraz niedokrwienny.
-
Migrena - więcej niż po prostu ból głowy. Jak rozpoznawać i leczyć?
Powtarzające się, najczęściej jednostronne bóle głowy mogą oznaczać migrenę. Dolegliwości najczęściej utrzymują się od kilku do kilkunastu godzin i nasilają np. pod wpływem silnych emocji.
-
EEG (elektroencefalogram)
Elektroencefalografia to zupełnie bezbolesne i nie inwazyjne badanie oceniające czynności mózgu. Najczęściej zlecane jest u pacjentów z podejrzeniem padaczki, chorobami organicznymi mózgu oraz u cierpiących z powodu zaburzeń snu.
-
Układ nerwowy - badania
Podstawowym badaniem czynności mózgu jest EEG czyli elektroencefalografia która polega na rejestrowaniu czynności elektrycznej komórek nerwowych.
-
Badania dodatkowe
W samoistnej ch.P., badania takie jak tomografia komputerowa mózgu (CT), elektroencefalografia (EEG) i rezonans magnetyczny mózgu (MRI) nie wykazują istotnych zmian.
-
Jak się bada cierpiących na bezsenność?
W klinice badań zaburzeń snu pacjenci przechodzą wszechstronną diagnostykę
-
Dlaczego warto pić ocet jabłkowy na czczo? Pomoże we wstydliwym problemie
-
Bądź czujny. Wykorzystują wizerunek specjalistów, by sprzedawać suplementy
-
Ciesz się smakiem Coca-Cola niezależnie od pory dnia czy okazji. Teraz wariant bezkofeinowy trafia na stołyMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Prostowanie zębów za pomocą niewidocznych nakładek - jak to działa? Jakich efektów i kiedy możesz się spodziewać?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Jak obniżyć cukier? Pospiesz się i zbierz listki tej rośliny, zanim zakwitnie
- Od czego można dostać cukrzycy i jak ją rozpoznać? Objawy, które mogą niepokoić
- Ile kosztuje szczepionka na HPV? Co to jest za wirus i dlaczego jest groźny?
- Prostowanie zębów za pomocą niewidocznych nakładek - jak to działa? Jakich efektów i kiedy możesz się spodziewać?
- Czy można pić wodę przed badaniem krzywej cukrowej?
- Infekcja czy alergia? Jak to rozróżnić? Zwróć uwagę nie tylko na katar