Chemabrazja

Chemabrazja to peeling medyczny - zabieg polegający na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Najczęściej stosowaną substancją jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) oraz kwas trójchlorooctowy i fenol.

Substancje te przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę kolagenu i elastyny, które są składnikami podporowymi skóry. Wskazania do chemabrazji: zmiany barwnikowe, uszkodzenia słoneczne, zmarszczki , utrata jędrności skóry, blizny, trądzik grudkowo-krostkowy, rozstępy skórne, suchość skóry.

Efekty zabiegu

Efekt kosmetyczny zależy od preparatu, jego stężenia i czasu ekspozycji. Seria chemabrazji wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować na skórze twarzy depilacji , elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, zaś mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

Przeciwwskazania i powikłania

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna, alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan do 2 miesięcy po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy, ciąża, karmienie piersią, do 6 miesięcy po krioterapii, liczne teleangiektazje (rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych, które potocznie nazywa się "pajączkami naczyniowymi"), choroby autoimmunologiczne, podrażnienie lub uszkodzenie skóry, ciężkie postaci trądziku, doustna terapia pochodnymi witaminy A .

Dołącz do nas na Facebooku!

Więcej o: