Asystent Google Cukrzyca.pl - aplikacja dla chorych na cukrzycę

Asystent Google Cukrzyca.pl to dodatek do aplikacji, przygotowany dla chorych na cukrzycę przez portal Cukrzyca.pl. Aplikacja odpowiada na pytania dotyczące indeksu glikemicznego, ładunku glikemicznego, wymienników węglowodanowych i wymienników białkowo-tłuszczowych wielu produktów spożywczych. Autorzy aplikacji mają nadzieję pomóc w ten sposób tysiącom diabetyków, którzy na co dzień muszą dbać o swoją dietę.

Asystent Google - od stycznia 2019 po polsku

Od 16 stycznia 2019 roku aplikacja Asystent Google jest dostępna w języku polskim. To program, stworzony przez Googla, który ma pomóc w szybkim znajdowaniu informacji w internecie. Asystentem  sterujemy głosem, bez używania klawiatury. Możemy zadawać mu rozmaite pytanie, na które aplikacja udziela błyskawicznej odpowiedzi. W dodatku, wspierana przez sztuczną inteligencję, rozpoznaje użytkownika i dostosowuje się do niego. Asystent Google dostępny jest zarówno na Androida, jak i na iOS. Na Androidzie jest instalowany automatycznie, natomiast posiadacze iPhona muszą pobrać go samodzielnie z App Store.

Zobacz wideo

Asystent Google Cukrzyca.pl

Portal Cukrzyca.pl postanowił wykorzystać możliwości aplikacji i przygotował dla diabetyków specjalną wersję Asystenta. Program ma za zadanie pomóc osobom z cukrzycą w przygotowywaniu odpowiednich dla nich posiłków bez pracochłonnego sprawdzania w tabelach danych, dotyczących chociażby indeksu glikemicznego składników.

Cukrzyca jest chorobą wymagającą nieustannej uważności ze strony chorego i aktywnego zaangażowania się w proces leczenia. Od jego wiedzy na temat żywności i dbałości o to, co i w jakiej ilości spożywa, zależy zdrowie i kondycja fizyczna. Diabetycy na co dzień muszą więc nieustannie dbać o odpowiednie zbilansowanie swoich posiłków. Służą do tego rozmaite tabele i przeliczniki, dostępne w wersjach drukowanych bądź elektronicznych. Zajmuje im to mnóstwo czasu i energii.

Dieta diabetyka polega, między innymi, na wybieraniu takich źródeł energii - węglowodanów - które są najbardziej wartościowe i mają jednocześnie niski indeks glikemiczny, czyli wskaźnik, pokazujący, jak szybko po zjedzeniu danego produktu podniesie się poziom glukozy. Dieta chorego na cukrzycę typu 1 opiera się na tzw. wymiennikach węglowodanowych. Zazwyczaj więc osoba na diecie cukrzycowej musi nieustannie brać pod uwagę: indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny, wymienniki węglowodanowe oraz wymienniki białkowo-tłuszczowe.

Uwzględnienie wszystkich tych elementów zajmuje diabetykom niemało czasu. Asystent Google Cukrzyca.pl ma w tym pomóc. Asystentowi możemy zadać pytanie o wskaźniki, dotyczące produktów żywnościowych, które są nam potrzebne w danym momencie. Asystent Google dla cukrzyków podaje indeks i ładunek glikemiczny produktów spożywczych oraz wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe.

Uruchomienie aplikacji jest niezwykle proste, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć do telefonu "Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl" albo Ok, Google, Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny", a po zgłoszeniu się programu, podać nazwę produktu, o który nam akurat chodzi.

Autorzy aplikacji dla cukrzyków obiecują, że będą ją rozwijać i dodawać kolejne produkty do bazy danych.

Źródło: Cukrzyca.pl

Więcej o: