srom
-
"Muszelka" musi być czysta. Czym grozi zła higiena waginy?
Język polski nie zostawia nam zbyt dużego pola do popisu w zakresie nazywania kobiecych narządów płciowych. Co więcej ta ubogość sprzyja higienicznym błędom i niezrozumieniu lekarskich zaleceń. Czasem nie mamy pojęcia, o czym tak naprawdę mówimy....
-
Srom: jak jest zbudowany i jakie pełni funkcje?
Srom to zewnętrzne narządy płciowe kobiety, których najistotniejszą funkcją jest ochrona pochwy - przed urazami mechanicznymi i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jak jest zbudowany i na jakie choroby jest narażony? Poniżej odpowiadamy na te pytania.
-
Wargi sromowe. Ich nietypowy wygląd nie zawsze wskazuje na chorobę
Wargi sromowe mają za zadanie chronić wewnętrzne narządy płciowe przed infekcjami i urazami. Zdarza się, że w wyniku pewnych wad anatomicznych, ich funkcjonowanie wywołuje dyskomfort, doprowadza do wystąpienia bólu, sprzyja infekcjom intymnym, a...
-
Infekcje intymne kobiet - jak pozbyć się dolegliwości i uniknąć nawrotów?
Infekcje intymne to wyjątkowo częsta dolegliwość. Objawy zapalenia pochwy są przyczyną wizyty u ginekologa co czwartej pacjentki. Leczenie, niezależnie od przyczyny, zwykle nie jest skomplikowane, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń...
-
Endometrioza - objawy, przyczyny i leczenie
Jest nie tylko problemem klinicznym, ale i społecznym. Wielu kobietom w wieku rozrodczym nie dość, że utrudnia codzienne funkcjonowanie z powodu nieprzyjemnych dolegliwości, ale i uniemożliwia cieszenie się macierzyństwem w wybranym momencie życia.
-
Oczami kobiety: orgazm
W sensie czysto fizjologicznym orgazm to reakcja całego organizmu na podniecenie i napięcie seksualne. Następuje przekrwienie narządów płciowych i miednicy małej, co w efekcie przekłada się na silne odczuwanie kilkusekundowej rozkoszy. U mężczyzny...
-
Zapalenie sromu
Zaczerwienienie, świąd i uczucie pieczenia to najczęstsze objawy zapalenia sromu. Schorzenie, w większości przypadków, wywołane jest infekcją wirusową, bakteryjną bądź grzybiczą.
-
Rzęsistkowica
Rzęsistkowica to pasożytnicza choroba układu moczowo - płciowego. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt seksualny z chorym partnerem lub używanie tych samych przedmiotów higienicznych. Schorzenie częściej występuje u kobiet, niż u mężczyzn.
-
Rak sromu
Rok sromu to bardzo rzadko występujący nowotwór złośliwy. Schorzenie atakuje głównie starsze kobiety i może być konsekwencją nieleczonej choroby przenoszonej drogą płciową.
-
Owsica - częsty problem przedszkolaków. Jak zapobiegać i leczyć?
Owsica to jedna z najczęściej występujących chorób pasożytniczych. Najbardziej narażone na wystąpienie owsicy są dzieci w wieku przedszkolnym.
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Ten napój czyni cuda. Wystarczy filiżanka, by zapobiec cukrzycy
-
Nie każdemu w różu do twarzy. Sposoby na pielęgnację skóry z tendencją do zaczerwienieniaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Znajduje się w wielu produktach, ale GIS go zakazał. Jest rakotwórczy
-
Liść i owoc morwy białej: właściwości i zastosowanie. Na co pomaga morwa biała?
- Znasz wszystkie nazwy chorób? Wynik powyżej 7/10 tylko dla bystrzaków!
- Wiecie co nieco o medycynie? Sprawdźcie w tym krótkim quizie!
- Jak nie podjadać w nocy? Dzięki tym trzem sposobom pozbędziesz się dodatkowych kilogramów
- Lek na otyłość już dostępny w Polsce. Znika z aptek w mgnieniu oka
- Co ma najwięcej witaminy C? Te warzywa wszyscy mamy w kuchni