Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to spotkanie, które odbędzie się 22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszyscy zwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych, skonsultować się z lekarzem, czy zajrzeć w zakamarki wzorcowego domu alergika.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

To także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z szerokim zakresem oferty rynkowej produktów i usług z zakresu alergii i nietolerancji, a także zrobienia zakupów w promocyjnych cenach i skorzystania z licznych ofert wystawców. Znajdą się wśród nich m.in. najbardziej cenieni producenci i dystrybutorzy m.in. sprzętu medycznego, AGD, pościeli czy kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla alergików. W ramach akcji odbędą się także warsztaty kulinarne.

Przez cały weekend podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej będą odbywać się wykłady prowadzone przez ekspertów i specjalistów z zakresu alergologii, dermatologii, ekologii i żywienia. Uczestnicy dowiedzą się jak diagnozować, leczyć, ale też jak zapobiegać alergii i nietolerancji. Jednym z prelegentów Dodatkowo będzie prof. Maciej Kaczmarski, wybitny specjalista w dziedzinie alergii pokarmowej i chorób przewodu pokarmowego u dzieci, twórca Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i pierwszy dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej przybliżą na czym polega menu bez glutenu oraz co właściwie oznacza i gdzie szukać symbolu przekreślonego kłosa na produktach bezglutenowych.

Podczas Dni Alergii, każdy zwiedzający będzie mógł wykonać bezpłatne testy i skonsultować się ze specjalistami z dziedziny alergologii, dermatologii i dietetyki.

Bilety na Dni Alergii i nietolerancji pokarmowej dostępne są na stronie www.dnialergii.pl oraz w dni targów na miejscu.

Cena biletów: 12 zł - bilet normalny, 8 zł - bilet ulgowy (za okazaniem legitymacji), dzieci do lat 16 - wstęp wolny.

www.dnialergii.pl

Więcej o: