Leczenie przebarwień - zabieg Cosmelan

Zabieg Cosmelan to rodzaj peelingu chemicznego. Zabieg ten obok terapii laserowej (Fraxel) uważany jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych terapii usuwającą przebarwienia skórne o różnej etiologii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Zabieg Cosmelan działa w oparciu o blokowanie enzymu odpowiedzialnego za tworzenie barwnika skóry - melaniny. Zawiera również substancje rozjaśniające.

Efekty zabiegu

Prócz tzw. wywabienia plam barwnikowych pochodzenia odsłonecznego czy hormonalnego zabieg Cosmelan jednocześnie - poprzez zwężenie porów skóry i regulację wydzielania serum - przywraca skórze tłustej i mieszanej równowagę, ponadto wykazuje właściwości odmładzające skórę, ponieważ stymuluje odnowę kolagenu. Zabieg Cosmelan usuwa przebarwienia w krótkim czasie i trwale.

W zależności od fototypu skóry leczenie przebarwień zabiegiem Cosmelan trwa od 8 do 10 dni i prócz zabiegu przeprowadzonego w gabinecie lekarskim składa się również z domowej terapii odpowiednimi dermokosmetykami.

Powikłania

Najczęstsze powikłania pojawiają się w wyniku przerwania leczenia, gdyż wówczas przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Po zakończeniu kuracji należy stosować kremy z filtrem i rozsądnie korzystać z kąpieli słonecznych.

Czytaj także:

Sanepid ostrzega - modne zabiegi z użyciem rybek Garra rufa mogą być groźne dla zdrowia

Nie bój się chorób skóry

Piękna i zdrowa skóra latem

Więcej o: