Soczewki wieloogniskowe

Osoby cierpiące na krótko lub dalekowzroczność zmuszone były do ciągłego korzystania z okularów korygujących. Na szczęście dzięki soczewkom wieloogniskowym okulary przestaną być potrzebne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Soczewki wieloogniskowe najczęściej wykorzystywane są przy leczeniu zaćmy. Zastępując zmienioną chorobą soczewkę, tą wieloogniskową można całkowicie skorygować towarzyszące jej wady wzroku. Do tej pory, cierpiący na krótko lub dalekowzroczność, zmuszeni byli do używaniu dwóch par okularów - do czytania i do chodzenia.

Badanie dowodzą, że ponad 90 proc. pacjentów po wszczepieniu wewnątrzgałkowych soczewek wieloogniskowych całkowicie zrezygnowała z używania okularów korygujących.

Zobacz wideo

Rodzaje soczewek

Soczewki wieloogniskowe dzieli się na progresywne oraz dwuogniskowe. Każda z nich służy do korygowania starczowzroczności. Schorzenie wywołane jest postępującym z wiekiem zaburzeniem akomodacji oka. Pierwsze zmiany pojawiają się zazwyczaj po ukończeniu 40 roku życia. W przypadku soczewek progresywnych pacjent musi korzystać z dwóch par okularów, wykorzystując soczewki dwuogniskowe można zrezygnować z jednej pary okularów korekcyjnych.

Chcesz się dowiedzieć więcej, coś Cię niepokoi, zapytaj lekarza

Czytaj także:

Krótkowzroczność - oczy niezdrowo zmrużone

Odwarstwienie siatkówki

Okulista

Amblyopia, czyli leniwe oko

Choroba Gravesa Basedowa

Więcej o: