Dalekowzrocznosc
Dalekowzroczność jako jedna z częstszych wad wzroku. Jedną z częstszych wad wzroku, z którą boryka się wielu Polaków, jest dalekowzroczność. Dotyka ona zarówno starsze, jak i młodsze osoby. W literaturze medycznej często funkcjonuje ona pod nazwą nadwzroczności. Dalekowzroczność należy do tak zwanych wad refrakcyjnych wzroku.
Na czym polega korekcja nadwzroczności? Skuteczna korekcja nadwzroczności polega na zastosowaniu odpowiednich soczewek kontaktowych bądź szkieł korekcyjnych. Obecnie Polacy coraz chętniej decydują się na tę drugą metodę korekcji wzroku. Aby dokładnie określić stopień naszej wady wzroku, należy udać się do okulisty, który wykona dokładne badania. Na tej podstawie możemy udać się do optyka, aby dobrać odpowiednie okulary lub soczewki - w zależności od naszych oczekiwań.
Dalekowzroczność - kiedy szybciej postępuje? Jak wykazują badania, dalekowzroczność zazwyczaj postępuje wraz z wiekiem. Dzięki temu osoby, które są krótkowidzami, nierzadko odczuwają większy komfort widzenia, a niekiedy ich wada ulega tak zwanej kompensacji. Dzieje się tak tylko w przypadku wad o określonych wartościach. Zastosowanie niewłaściwych szkieł korekcyjnych również może wpłynąć na postępowanie dalekowzroczności.