ból twarzy
-
Opuchlizna (obrzęk) twarzy: najczęstsze przyczyny. Sposoby na obrzęk twarzy
Opuchlizna (obrzęk) twarzy powstaje na skutek nagromadzenia się płynu w przestrzeni międzykomórkowej. Towarzyszy wielu schorzeniom, takim jak świnka, zapalenie zatok przynosowych, czy też chorobom oczu, niedoczynności tarczycy, chorobom nerek. Z...
-
Hemoroidy. Jak leczyć hemoroidy? Objawy i leczenie hemoroidów.
Hemoroidy wymagają twarzy pokerzysty. Choć ból, swędzenie i pieczenie doprowadzają nas do szału, cierpimy w skrytości, udając, że nic nam nie dolega. Co zrobić, by nie cierpieć? Oto sposoby na hemoroidy.
-
Twardzina układowa - przyczyny, objawy, leczenie
Twardzina układowa to bardzo rzadka choroba tkanki łącznej, która charakteryzuje się stwardnieniem skóry. Wraz z postępem schorzenia zmiany pojawiają się także w obrębie narządów wewnętrznych.
-
Zbadaj tarczycę, warto!
Jedno ze schorzeń tarczycy - chorobę Hashimoto - trudno jest rozpoznać, bo może nie dawać odczuwalnych objawów, niszcząc jednocześnie miąższ tego gruczołu. Warto więc co jakiś czas skontrolować stan tarczycy.
-
Depresja - jak nad nią zapanować
Określenie "mam depresję" bardzo zmieniło znaczenie w ciągu ostatnich lat. Kiedyś oznaczało "doła", chwilowe złe samopoczucie, dziś - poważną chorobę, która nieleczona uniemożliwia normalne życie
-
Walka z depresją, czyli jak opanować "złe" myśli
Określenie "Mam depresję" bardzo zmieniło swoje znaczenie. Kiedyś oznaczało chwilowego doła. Dziś - poważną chorobę, która nieleczona uniemożliwia normalne życie.
-
Kłopoty z nadcisnieniem
Rośnie, gdy się kłócimy, obniża się, kiedy śpimy. Jeśli stale jest zbyt wysokie, nie ma na co czekać. Trzeba zmienić tryb życia i sięgnąć po leki.
-
Jaskra - złodziejka obrazów
Gdy patrzysz na twarz ukochanej osoby, jej portret powstaje na siatkówce twego oka. By z tej kliszy przenieść go w głąb mózgu, zobaczyć go naprawdę, potrzebny jest nerw wzrokowy. To jego dotyka jaskra.
-
Zatoki udrożnione
Stale zatkany nos i ból głowy rosnący przy każdym ruchu mogą zwiastować zapalenie zatok. Na czym polega zabieg przywracający ich prawidłowe funkcjonowanie - wyjaśnia dr Michał Michalik z Kliniki MML Laryngologia Okulistyka w Warszawie.
-
Oczami kobiety: stosunek
Rozbudzona grą wstępną kobieta jest gotowa na przyjęcie mężczyzny. Rozpoczyna się najbardziej dla niej inwazyjna, intymna, a jednocześnie bardzo przyjemna i pożądana część miłosnej gry, która prowadzi do finału. Zespolenie.
-
Gorzka czekolada a cukrzyca. Jakie słodycze można jeść przy cukrzycy?
-
Jak obniżyć cukier? Zbierz świeże pędy ten rośliny. Najlepsze są wczesną wiosną
-
Dzieci chcą wiedzieć więcej o bezpieczeństwie w sieci. I liczą na rodzicówMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Kawa a ryzyko cukrzycy typu II - dobre wiadomości
-
Co zjeść na kolację przed badaniem krzywej cukrowej? Wyeliminuj te produkty
- Srom, czyli wstyd, hańba, niesława. O higienie intymnej bez językowych zahamowań
- Ceny leczenia zębów są wyjątkowo wysokie. "Wolę wyrwać bolącego zęba"
- "Choroba dyrektorów" lubi wiosnę. Jak rozpoznać jej objawy?
- Kawa i ciasteczka, czyli kuratoryjna kontrola szkoły, w której rządzi przemoc
- Jak wygląda test obciążenia glukozą? Jak przygotować się do badania?