badanie skóry
-
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa kończyn dolnych
Bóle kończyn, szczególnie w pozycji stojącej, obrzęk oraz znaczne poszerzenie żył to najczęstsze objawy żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej kończyn dolnych. Nieprawidłowo leczona może doprowadzić do niewydolności oddechowej lub choroby płuc.
-
Badanie piersi
Mam zdrowe piersi - te słowa będziemy mogły powiedzieć z czystym sumieniem, jeśli otoczymy nasze piersi opieką, będziemy je obserwować i badać. Wówczas nawet jeśli wykryjemy zmiany, w porę rozpoczniemy leczenie, dając sobie szansę na powrót do...
-
Badania kontrolne
Wcale nie chodzi o to, by bać się chorób. Strach to zła siła odbierająca nadzieję, rozsądek. Chodzi o to, by dokładnie wiedzieć, jak się ich ustrzec. By zrobić wszystko dla zdrowia i spokoju. By znać swoje ciało, regularnie się badać i nie szkodzi...
-
Roślinne estrogeny
Kobietę często porównuje się do kwiatu. Z punktu widzenia biologii jest to trafne porównanie. Nie tylko dojrzewamy i przekwitamy, ale naszym organizmem sterują hormony podobne do tych, jakie znaleźć można w roślinach.
-
Rak podstawno-komórkowy
Rak podstawno-komórkowy to najczęściej występujący nowotwór złośliwy skóry. Zmiany zazwyczaj pojawiają się na twarzy i nie uszkadzają błon śluzowych.
-
Rak kolczysto-komórkowy skóry powiek
Rak kolczysto-komórkowy skóry to nowotwór złośliwy. U większości pacjentów choroba rozwija i rozprzestrzenia po organizmie bardzo szybko. Przerzuty najczęściej zajmują węzły chłonne oraz płuca.
-
Żylaki przełyku
Żylaki przełyku spowodowane są nadciśnieniem wrotnym oraz przeciążeniem splotu żołądkowo - przełykowego. Za ich wystąpienie odpowiada zbyt duża ilość przepływającej przez przełyk krwi.
-
Zajrzeć w nerwy
Dzięki komórkom macierzystym naukowcom udało się wyjaśnić, co powoduje ciężką nieuleczalną chorobę układu nerwowego, a nawet znaleźć potencjalny lek zdolny ją pokonać
-
Enzym sposobem na rany
U transgenicznych myszy z dodatkową kopią genu HO-1 w komórkach skóry proces gojenia zachodzi szybciej
-
Jak wygrać z opryszczką
Wirusa opryszczki wargowej nosi w sobie aż 30 proc. z nas. W tej grupie u co dziesiątego nieszczęśnika infekcja powraca jak bumerang. Bywa, że wirus atakuje nawet co dwa-trzy tygodnie. Jak temu zaradzić?
-
Nowy wariant COVID-19. U wielu powtarza się ten sam, dotkliwy objaw
-
Nowa szczepionka na COVID-19. Czy jest bezpieczna? Wyjaśniamy
-
Rewolucja, która nada smak twojemu życiu. Tak nowoczesne technologie pozwalają wydobyć jeszcze więcej z każdego ziarenkaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Bolało ją oko, a później straciła wzrok. Lekarze nie mogli jej zdiagnozować
-
Rośnie liczba chorych na raka. Czy to pokłosie pandemii COVID-19?
- Objawy raka widać w jamie ustnej. Kilka alarmujących zmian
- Powiatowy konkurs na najdorodniejsze płody rolne
- Masz niebezpieczne lekarstwa w swoim domu? Te trzy produkty mogą nawet zabić
- Czy kolor kataru to wskazówka? Kiedy iść do lekarza?
- Ten QUIZ medyczny powinien rozwiązać każdy! Temat jest bardzo ważny