Olejowanie włosów - rodzaje olejów i efekty

Olejowanie włosów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na różne problemy z włosami i skórą głowy. Okazuje się pomocny m.in. w przypadku łupieżu i rozdwajania końcówek. Olejowanie włosów: jaki rodzaj oleju będzie najlepszy dla twoich włosów?

Olejowanie włosów - dobre efekty gwarantowane

Kiedy kosmetyki z półek sklepowych okazują się nieskuteczne, zaczynamy szukać bardziej naturalnych sposobów dbania o urodę. Ostatnio dużą popularnością cieszy się na przykład olejowanie włosów, które możemy wykonać obecną w większości kuchni oliwą z oliwek czy olejem słonecznikowym. To skuteczny sposób na zdrowsze i piękniejsze włosy.

Olejowanie włosów nie jest wymysłem współczesności. Ten popularny zabieg urodowy został przejęty z kultur orientalnych. Jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów. Może pomóc w przypadku różnych problemów z włosami i skórą głowy - m.in. łupieżem, łojotokiem, rozdwajaniem końcówek, wypadaniem.

Zobacz także: Płukanki do włosów - sprawdzony sposób z kosmetyki domowej

Olejowanie włosów - o czym musisz pamiętać?

Przed rozpoczęciem domowej kuracji, warto wiedzieć, jakich błędów należy unikać. Pozornie proste niedopatrzenia mogą zniwelować efekty olejowania.

  • Olej nanosimy na włosy lub skórę głowy przed myciem szamponem.
  • Włosy tuż przed zabiegiem mogą być zarówno suche, jaki i wilgotne.
  • Nie powinniśmy przesadzać z ilością nakładanego oleju. Gdy jest go za dużo trudno go później zmyć.
  • Ważna jest także regularność zabiegów. Rzadkie wykonywanie grozi brakiem  oczekiwanych efektów. Zaleca się wykonywanie olejowania 1-2 razy w tygodniu.
  • Jak długo powinno trzymać się olej? W tej kwestii zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że wystarczy 20 minut, inni że warto nakładać olej na całą noc.
  • Po olejowaniu nie stosuj kosmetyków na włosy z silikonem - ten składnik może zahamować działanie oleju.

Olejowanie włosów - jaki rodzaj oleju będzie najlepszy? [EFEKTY]

Lista olejów, których możemy użyć do tego zabiegu jest bardzo długa. Doskonale sprawdzą się proste produkty, które większość z nas zazwyczaj posiada w swojej kuchni - oliwa z oliwek i olej słonecznikowy. Oprócz tego możemy zdecydować się także na oleje: sezamowy, kokosowy, arganowy, lniany, rycynowy, łopianowy.

Jak działają poszczególne oleje na nasze włosy? Olejowanie oliwą z oliwek jest doskonałym środkiem na powszechne problemy z włosami. Dzięki niej staną się silniejsze, nawilżone i błyszczące. Poza tym środek ten zahamuje ich wypadanie.

Jak działają inne oleje? Oto najważniejsze efekty ich stosowania:

  • Olej arganowy - wzmacnia i odżywia włosy, nadaje im blasku.
  • Olej rycynowy - włosy stają się lśniące i miękkie. Polecany także na rozdwajające się końcówki.
  • Olej sezamowy - pobudza wzrost włosów, głęboko je odżywia. Poza tym hamuje ich wypadanie i likwiduje łupież. Stosowany regularnie może opóźnić proces siwienia.
  • Olej lniany - gwarantuje doskonałe nawilżenie skóry głowy. Włosy stają się miękkie i błyszczące.

Dowiedz się więcej na ten temat:

Olej sezamowy - ratunek dla włosów. Poznaj właściwości i zastosowanie

Olej lniany - złoto wśród olejów

Olej z wiesiołka - prawdziwy przyjaciel kobiety

Zobacz wideo Najpopularniejsze oleje: który najzdrowszy? Czy oliwa zasłużyła na swoją dobrą opinię?
Więcej o: