Cellulit nie jest chorobą, tylko defektem kosmetycznym. Problem dotyczy głównie pań, ze względu na budowę tkanki łącznej. Ma ona szczególną zdolność dość swobodnego rozszerzania się głównie w ciąży. Niestety, włókna kolagenowo-elastynowe nie mogą potem wrócić na miejsce, bo w wolnych przestrzeniach rozrastają się komórki tłuszczowe. Skutek? W skórze odkładają się toksyny i limfa, a grudki tłuszczu upodabniają tkankę łączną do skórki pomarańczy. Można na to coś realnie poradzić? O opinię zapytaliśmy dr. Roberta Chmielewskiego*, specjalistę medycyny estetycznej i chirurga.
Teoretycznie pomarańczowej skórce można zapobiegać. Pomaga:
Wszystko to jednak zmniejsza ryzyko, ale nie eliminuje problemu. Cellulit to też skutek zmian hormonalnych i indywidualnych predyspozycji.
Na szczęście z cellulitem można sobie poradzić - przekonuje dr Chmielewski. Nieważne, czy koncentruje się na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu. Jedną z najskuteczniejszych metod jest technologia 4D, wykorzystująca moc specyficznych fal radiowych i pola magnetycznego PEMF. Pozwala ona:
Możliwe są zabiegi bezbolesne, wręcz relaksujące, które wykorzystują technologię 4D.
Kiedy jednak problem jest bardzo nasilony, warto rozważyć liposukcję wodną, która nie tylko pozwala zabrać tłuszcz ze zmienionych cellulitem obszarów, lecz także umożliwia przeniesienie go tam, gdzie bardzo się przyda.
- Naturalny, własny tłuszcz nadaje się do wygładzenia zmarszczek, poprawy owalu twarzy czy nawet powiększenia biustu - przekonuje dr Chmielewski.
Jeśli poza cellulitem twoim problemem jest też utrata elastyczności skóry, obserwujesz jej wiotkość na udach, pośladkach,kolanach, ramionach czy brzuchu, a także dokuczają ci obrzęki, znakomitym rozwiązaniem jest technologia Icoone.
Jej mechanizm działania jest zbliżony do bardziej znanej endermologii, jednak jest bezpieczna nawet u osób z wrażliwą cerą naczynkową, bo nie rozciąga skóry i nie podrażnia drobnych naczyń krwionośnych.
Możliwości pożegnania cellulitu i innych problemów urodowych jest zdecydowanie więcej. Medycyna estetyczna zmienia się niezwykle dynamicznie i wciąż wchodzą nowości uwzględniające indywidualne potrzeby pacjentek, ich wiek i stan zdrowia. Wygląd można poprawiać bezpiecznie, a z powodu coraz mniejszej liczby powikłań i przeciwwskazań wiele zabiegów wykonuje się przez cały rok, bo nie powodują nadwrażliwości na słońce.
* Dr Robert Chmielewski - chirurg, specjalista medycyny estetycznej, członek sekcji medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Autor wielu artykułów prasowych, ekspert w licznych programach, powszechnie znany dzięki telewizyjnym metamorfozom. Przyjmuje w Prime Clinic.
NaZdrowie to cykl wideo poruszający popularne, niejednokrotnie kontrowersyjne, tematy związane ze światem medycyny. Analizujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem.
Cykl właśnie zmienił formułę. Nie tylko czołówka czy szata graficzna jest nowa - przede wszystkim do współpracy zaprosiliśmy specjalistów, by opowiedzieli o kwestiach, o które na co dzień często pytają ich pacjenci. Jak Wam podoba się ta zmiana?
Wszystkie odcinki cyklu możesz obejrzeć tutaj.