Jak wygładzić zmarszczki, zlikwidować przebarwienia? [NaZdrowie]

Piękna twarz czterdziestolatki? Nasz ekspert, dr Robert Chmielewski, proponuje trzy zabiegi łagodne dla cery, które z pewnością dodadzą jej nie tylko blasku.

Twoja twarz niekoniecznie ma tyle lat, co ty. Bywa, że z jej wyglądu niezadowolona jest już trzydziestolatka. Zarazem: nieraz świeża i młoda wydaje się twarz o dekadę starsza. Najczęściej jednak na 40. urodziny warto już cerę wspierać, korzystając z nowoczesnych metod medycyny estetycznej.

Zobacz wideo

Jak przekonuje dr Robert Chmielewski*: "Nie chodzi o cofanie czasu czy oszukiwanie kalendarza. Odświeżona uroda sprawia, że wyglądasz zdrowiej i ładniej. Odzyskujesz pewność siebie przed randką czy rozmową o pracę". Nie musisz decydować się na spotkanie ze skalpelem. Nowoczesna medycyna estetyczna może działać łagodniej i skutecznie.

Trzy zabiegi dla urody

Zabiegów jest mnóstwo, więc niełatwo samodzielnie zdecydować. Co polecił nasz ekspert, gdy poprosiliśmy o wskazanie trzech zabiegów optymalnych dla skóry czterdziestolatki

  1. HIFU / Ulthera - zamiast chirurgicznego liftingu
  2. „Wampirzy lifting”, czyli mezoterapię osoczem bogatopłytkowym
  3. Oxybrazję, czyli nowoczesna wersję mikrodermabrazji

Kryteria? Bezpieczeństwo, łagodność, a zarazem skuteczność działania, szybki powrót do formy.

Co ci to da?

HIFU / Ulthera umożliwia spłycenie zmarszczek, uniesienie owalu twarzy, wyostrzenie linii żuchwy, redukcję wiotkości podbródka i uniesienie brwi.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala na regenerację skóry, odzyskanie jej jędrności i młodzieńczej witalności, a oxybrazja koryguje zmarszczki, pomaga likwidować blizny i przebarwienia.

* Dr Robert Chmielewski - chirurg, specjalista medycyny estetycznej, członek sekcji medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Autor wielu artykułów prasowych, ekspert w licznych programach, powszechnie znany dzięki telewizyjnym metamorfozom. Przyjmuje w Prime Clinic.

NaZdrowie to cykl wideo poruszający popularne, niejednokrotnie kontrowersyjne, tematy związane ze światem medycyny. Analizujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem.

Cykl właśnie zmienił formułę. Nie tylko czołówka czy szata graficzna jest nowa - przede wszystkim do współpracy zaprosiliśmy specjalistów, by opowiedzieli o kwestiach, o które na co dzień często pytają ich pacjenci. Jak Wam podoba się ta zmiana?

Wszystkie odcinki cyklu możesz obejrzeć tutaj

Więcej o: