Zabieg falami radiowymi RF

Zabiegi kosmetyczne wykorzystujące fale radiowe służą nie tylko poprawie wyglądu skóry. Pobudzają włókna i aktywują produkcję kolagenu, a tym samym opóźniają proces starzenia się skóry.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Do tego rodzaju zabiegów najczęściej wykorzystuje się promieniowanie elektromagnetyczne, czyli fale radiowe, mikrofale, promieniowanie podczerwone, optyczne (światło widzialne), ultrafiolet, promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie gamma. Z ich pomocą można modelować sylwetkę oraz redukować tzw. skórkę pomarańczową .

Jak wygląda zabieg?

Aparat wykorzystywany do zabiegu zbudowany jest z urządzenia wytwarzającego fale oraz specjalnej głowicy. Po przyłożeniu jej do wskazanego przez pacjenta punktu, wygenerowana energia trafia do głębokich warstw skóry i rozgrzewa włókna kolagenowe od 45 do 60 stopni C. Pozwala to na ich szybszą regenerację, dzięki czemu skóra staje się jędrna, a drobne zmarszczki znikają. Zabieg znacznie poprawia przepuszczalność błon komórkowych, uelastycznia skórę, zapewnia odpowiednie dotlenienie, może także poprawić owal twarzy (np. podniesienie powiek, redukcja tzw. "drugiego podbródka").

"Produkowane" przez urządzenie ciepło trafia także do tkanki tłuszczowej, którą rozbija, poprawia napięcie tkanek i krążenie, dzięki czemu złogi tłuszczu są szybciej usuwane z organizmu. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Pierwsze efekty

Różnica na skórze pacjenta widoczna jest zaraz po zabiegu. Zazwyczaj do uzyskania pełnego efektu konieczne jest wykonanie 6-8 zabiegów. Każdy z nich trwa od 15 do 30 minut w zależności od wielkości obszaru, na którym jest wykonywany. Użycie fal radiowych jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Nie wymaga także szczególnego przygotowania i jedynym towarzyszącym mu powikłaniem może być zaczerwieniona skóra .

Czy jest bezpieczny?

Mimo że zabieg jest w pełni bezpieczny w niektórych przypadkach należy z niego zrezygnować. Każdy pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnych chorobach jak nowotwory, żylaki, zapalenie żył, zmiany skórne, zaburzenie krążenia czy nadciśnienie. Zabieg nie zostanie wykonany u kobiety w ciąży oraz osób z poparzeniem skóry, zarówno słonecznym jak tym z solarium.

Czytaj także:

Masaż endodermiczny

Lipofilling

Intralipoterapia, czyli redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza ultradźwiękowa

Kriolipoliza, czyli "zimno" dla zgrabnej sylwetki

Więcej o: