Wszystko dla osób na diecie bezglutenowej

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej zaprasza w najbliższą sobotę na pierwsze targi żywności wolnej od glutenu, w ramach obchodów VI Międzynarodowego Dnia Celiakii. Nasz serwis patronuje temu wydarzeniu

Bezpłatne porady lekarskie i dietetyczne, degustacje produktów bezglutenowych oraz częściowa możliwość zakupów: to wszystko w planach targów Gluten Free EXPO. Będzie również możliwość spotkania z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej z całego kraju, którzy chętnie pomogą osobom szukającym wszelkich informacji o celiakii i innych chorobach wymagających eliminacji glutenu z diety.

Zapraszamy także osoby, które nie wiedzą, jak rozpoznać celiakię lub podejrzewają nietolerancję pokarmową u swoich bliskich. Eksperci podejrzewają, że ok. 400 tys. Polaków wymaga diety bezglutenowej, ale tylko część z nich jest prawidłowo diagnozowana i leczona. Tymczasem właściwie żywienie chorych nie tylko zapewnia im komfort życia, ale przede wszystkim chroni przed groźnymi powikłaniami, w tym chorobami nowotworowymi.

Impreza odbędzie się 28 maja 2010 roku, w godzinach 10.00 - 17.00, w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 9, w Centrum Konferencyjnym Fundacji Polska Wiek XXI, sale Chopin i Moniuszko. Udział w imprezie zapowiedziało ponad 20 wystawców. Wstęp wolny.

Więcej na temat targów: czytaj tutaj

O celiakii i diecie bezglutenowej: czytaj tutaj