Powodów bólu głowy w skroniach może być wiele. Jednym z nich może być niezdrowe odżywianie, głód lub odwodnienie albo niedobór snu. Czasami przyczyną takiego bólu jest meteopatia, stres bądź stany lękowe. Aby dowiedzieć się, co jest głównym powodem bólu głowy w skroniach, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
Czasami wraz z bólem głowy w skroniach pojawiają się nudności, wymioty i światłowstręt. Zdarza się, że odczuwa się wtedy również nadwrażliwość na dźwięki i zapachy. Napięciowe bóle głowy można próbować złagodzić poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety i specjalnych technik relaksacyjnych. Przed sięgnięciem po środki farmakologiczne najlepiej jest poradzić się specjalisty.
Bywa, że ból głowy w skroniach znika, jeśli będzie się unikało sytuacji stresogennych, odstawi się używki i wypocznie. Może też pomóc zwykły spacer na świeżym powietrzu, masaż skroni czy zimny okład na czoło. Innym domowym sposobem będzie skorzystanie z ciepłej kąpieli w wannie. Dobrym sposobem może też być zadbanie o higienę snu. Czasami tego rodzaju ból głowy jest wyjątkowo męczący. Co wtedy zrobić? Jak uwolnić się od uporczywego bólu w skroniach? Aby wybrać najskuteczniejszą formę leczenia, należy najpierw dobrze zdiagnozować przyczynę. W tym celu warto zwrócić się do lekarza.
Jeśli przyjmowane leki przeciwbólowe ani zastosowane metody nie przynoszą skutku, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze specjalistą, który zdiagnozuje problem. Zwłaszcza jeśli bólowi głowy towarzyszą też inne objawy. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.