Jak schudnąć z twarzy? Te proste i sprawdzone sposoby pozwolą ci cieszyć się smukłą buzią

Podczas odchudzania często wykonujemy ćwiczenia na konkretne części ciała. Wzmacniamy mięśnie brzucha, wysmuklamy nogi czy talię. Jednak jak schudnąć z twarzy? To czasami wydaje nam się najtrudniejsze, a przecież to właśnie buzia jest naszą wizytówką. Sposobów jest kilka.

Okrągła twarz i podwójny podbródek wiążą się zazwyczaj z problemami zdrowotnymi czy nadwagą. To właśnie w tym obszarze najszybciej zauważalne są nadmierne kilogramy, które brutalnie wpływają na naszą pewność siebie. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych części ciała, istnieją sposoby pomagające w osiągnięciu upragnionego celu. Jak schudnąć z twarzy? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Jak schudnąć z twarzy? Odpowiednia dieta

Oczywiście kluczem do wysmuklenia buzi jest przede wszystkim zdrowe odżywianie i dieta. Warto unikać przede wszystkim produktów bogatych w tłuszcze oraz cukier. Odstawmy przetworzoną żywność, czyli różnego rodzaju słodycze, fast foody czy słone przekąski, które charakteryzują się wysoką gęstością energetyczną. 

Badanie poziomu cholesterolu we krwi Jak zbić cholesterol domowymi sposobami? Zacznij od tej kluczowej zmiany w swoim życiu

W zamian za to zaleca się stawiać na warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, ryby, jaja, mięso drobiowe lub chude mleko oraz jego przetwory. Zbilansowana dieta redukcyjna pomoże nam w utrzymaniu deficytu kalorycznego, a co za tym idzie - także w schudnięciu z twarzy. Zadbajcie też o odpowiednie nawodnienie organizmu i wystarczającą ilość snu. 

Ozempic - lek na cukrzycę, który pomaga schudnąć Ozempic przynosi uczucie sytości, ale są produkty spożywcze dające ten sam efekt

Ćwiczenia na smukłą twarz

Podobnie jak w przypadku innych części ciała, istnieje również wiele ćwiczeń, które pomogą w szybszym osiągnięciu celu. Buzie ujędrnimy, m.in. regularnie praktykując jogę twarzy. Pierwsze efekty będziemy mogli zobaczyć, jeśli zadbamy o regularność. Wystarczy kilka minut dziennie!

Warto codziennie wykonywać ćwiczenia na policzki i mięśnie ust. Jedno z nich polega na kilkukrotnym napełnieniu jamy ust powietrzem, napięciu policzków i powolnym wypuszczaniu powietrza.

Innym sposobem jest robienie tzw. rybiego dzióbka. Wówczas policzki są zassane, a usta ułożone jak do całusa. Zostajemy w takiej pozycji przez 20-30 sekund i powtarzamy kilka razy. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: