Jak się rozbudzić? Przekonaj się jak pokonać senność

Senność to dolegliwość z pozoru niegroźna, jednak możemy przez nią tracić wiele cennego czasu. Jak się rozbudzić rano, kiedy dzwoni budzik, a my nie jesteśmy w stanie rozpocząć dnia? Jak się rozbudzić w pracy, kiedy czekają na nas obowiązki, a my myślimy tylko o drzemce? Sprawdź jak pokonać senność i bez problemu skupić się na codziennych obowiązkach, wykorzystując maksimum energii.

Jak się rozbudzić rano? Sztuka podnoszenia się z łóżka

Jak się rozbudzić rano? Niestety, sporo osób ma problem z porannym wstawaniem. Jeśli się do nich zaliczasz, nie załamuj się – możesz z tym walczyć! Wystarczy stanowczość, która nie pozwoli Ci zbyt długo leżeć w łóżku, tracąc cenne minuty. Jeśli korzystasz z budzika, traktuj go jak ostateczny sygnał do przerwania snu. Mówienie za każdym razem "jeszcze tylko pięć minut" i zamykanie oczu na którąś z kolei drzemkę, wyłącznie wszystko utrudni. Bądź konsekwentny - to przepis na sukces! Zaraz po przebudzeniu warto wypić szklankę wody, odsłonić zasłony i otworzyć okno, żeby przewietrzyć pomieszczenie, w którym spałeś.

Jak się rozbudzić w pracy? Ratunek dla codziennego skupienia

Jak się rozbudzić w pracy? Wiesz dobrze, że bycie nieprzytomnym podczas wykonywania obowiązków nie służy nikomu. W ten sposób możesz nie tylko popełnić sporo błędów, które w późniejszym czasie będziesz musiał naprawić, ale i zostać odebrany jako osoba nieprofesjonalna (sam pomyśl, jak będziesz wyglądał dla osoby postronnej, kiedy Twoje oczy będą się ciągle zamykać podczas pracy).

Stałe zmęczenieCzujesz się stale zmęczony? To może być objaw poważnej choroby

Chociaż najlepszym lekarstwem na zmęczenie jest właśnie sen, w tym wypadku nie możesz sobie na niego pozwolić. Jeśli tylko masz taką możliwość, zrób sobie przerwę i przespaceruj się po korytarzu, wyjdź na zewnątrz i odetchnij świeżym powietrzem. Jeśli możesz zaczerpnąć świeżego powietrza w przerwie, to pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Jeśli to nie pomaga, zdecyduj się na zaparzenie kawy

Zobacz też: Osłabienie organizmu: na jakie choroby wskazuje?

Jak się rozbudzić bez kawy? Kiedy kofeiny już za dużo

Jak się rozbudzić bez kawy? Nie lubisz tego popularnego napoju lub zwyczajnie wypiłeś go już za dużo? Jak zatem pokonać senność bez kubka z czarnym napojem? To wcale nie oznacza, że jesteś skazany na przysypianie. Oto, co może zastąpić kawę:

  • przekąska – jeśli brakuje Ci energii, spróbuj coś przekąsić. W ten sposób podniesiesz poziom cukru i staniesz się bardziej przytomny,
  • woda – pij często i staraj się o tym nie zapominać. Wielokrotnie spadek energii jest związany właśnie z odwodnieniem organizmu,
  • głębokie wdechy i wydechy – oddychanie również może Ci dodać energii. Głębokie oddechy pomogą przywrócić spokój i energię,
  • odpoczynek od ekranu – jeśli pracujesz przy komputerze, to koniecznie raz na jakiś czas odwróć wzrok od monitora i daj odpocząć oczom. 

niedobór magnezuNiedobór magnezu może być źródłem poważnych problemów. Uważaj na pierwsze objawy

Jak się rozbudzić: sposoby, które nie zawiodą

Jak pokonać senność? Istnieje kilka prostych sposobów, by sobie z nią poradzić. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze:

  • spacer na świeżym powietrzu – dotlenienie organizmu bardzo pomaga. Co więcej, Twoim sprzymierzeńcem będzie też słońce, które dostarczy Ci niezbędnej witaminy D. Nawet 10 minut na zewnątrz pozwoli Ci odczuć różnicę i pozbyć się dokuczliwej senności.
  • gimnastyka – oderwij się na chwilę od swoich zajęć i zamiast siedzieć i przysypiać, poćwicz. Wystarczy trochę ruchu, a energia wróci.
  • zimny/letni prysznic – w zależności od tego, do jakiej temperatury kąpieli przyzwyczajony jesteś, weź zimny lub letni prysznic. To pomoże Ci się orzeźwić.
  • rozmowa – porozmawiaj z kimś. Wtedy skupisz się na temacie Waszej dyskusji, a to nie pozwoli Ci zasnąć.
  • czekolada – zjedz trochę gorzkiej czekolady. To na pewno doda Ci trochę energii.
Więcej o: