Cała Polska leczy nadciśnienie

8 czerwca w Studio Art & Cafe się przy ulicy Popularnej 62 A w Warszawie od 11:00 do 13:00, odbędzie się spotkanie edukacyjne dotyczące nadciśnienia tętniczego. Ekspert z ramienia Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego opowie o problemie nadciśnienia oraz o zasadach właściwej i skutecznej profilaktyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Celem programu "Cała Polska leczy nadciśnienie" jest m.in. zachęcanie Polaków do regularnych pomiarów ciśnienia oraz wprowadzania zmian w codziennym trybie życia. Organizatorzy akcji odwiedzą sześć miast: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Poznań, Warszawę i Gdańsk. Pierwsze, a zarazem rozpoczynające akcję spotkanie, odbyło się 23 lutego we Wrocławiu.

Nie tylko pomiar

W ramach kampanii uczestnicy będą mogli poznać zasady prawidłowego mierzenia ciśnienia. Po części pokazowej wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom, przeprowadzanym przez zespół specjalistów, a także skonsultować i rozwiać swoje wątpliwości związane z leczeniem nadciśnienia tętniczego.

Ponieważ w walce z chorobą szczególną rolę odgrywa dieta, poświęcono jej jeden z etapów spotkania. Każdy z biorących udział w akcji będzie mógł poznać reguły stosowania diety DASH, opracowanej z myślą o nadciśnieniowcach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję skosztowania zdrowego poczęstunku. Aby zaangażować uczestników do aktywnego udziału, w jego ramach przeprowadzone zostaną zabawy, konkursy i quizy z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród m.in. w postaci ciśnieniomierzy.

Groźny przeciwnik

W Polsce z nadciśnieniem tętniczym walczy blisko 10 milionów osób i większość z nich o chorobie dowiedziała się przypadkowo. Co gorsza, bardzo często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i bagatelizują problem. Niestety jest też grupa, chorych która jest leczona, lecz nie prawidłowo. Przez co próba uniknięcia powikłań, takich jak niewydolność nerek, niewydolność mięśnia sercowego, zawał serca, staje się jeszcze trudniejsza.

Chcesz się dowiedzieć więcej, coś Cię niepokoi, zapytaj lekarza

Czytaj także:

DASH - prawidłowa dieta w nadciśnieniu

Jakie badania należy wykonać przy nadciśnieniu?

Hipertensjolog

Niedociśnienie (hipotonia)

Za niskie ciśnienie - kiedy trzeba je leczyć?

Kliknij tutaj , weź udział w naszym konkursie i wygraj aparat do mierzenia ciśnienia!

Więcej o: