Makijaż permanentny - czy to bezpieczne?

Większość pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu, mimo że, zabiera on cenne poranne minuty. Makijaż permanentny pomaga zaoszczędzić czas, ale czy jest zupełnie bezpieczny?
Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, jednak do jego wykonania zamiast barwników chemicznych używa się tych powstałych na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go dużo płyciej. Jest niemal całkowicie bezpieczny i utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności użytego barwnika. Aby zatrzymać efekt na dłużej musi być powtarzany.

Koniec z makijażem?

Makijaż permanentny mimo że, utrzymuje się na skórze przez długi czas nie oznacza końca stosowania tradycyjnych kosmetyków. Barwnik nakładany jest jedynie na brwi, oczy i usta. Do pełnego wykończenia i uzupełnienia makijażu niezbędny jest tradycyjny róż, puder oraz tusz do rzęs. W niektórych salonach wraz z nałożeniem makijażu możliwe jest wyretuszowanie blizn, przebarwień wywołanych bielactwem lub zmianami trądzikowymi.

Stały makijaż to również wysokie koszty. Ceny za malowanie brwi wahają się między 600 a 900zł. Kontur ust to 600-700 zł, wypełnienie mieści się w granicach 800-1100zł, na makijaż oczu należy przeznaczyć ok. 600-700zł.Jak to wygląda?

Każdy kto zdecyduje się na nałożenie makijażu permanentnego musi przygotować się na kilka niedogodności. Zabieg jest przede wszystkim bolesny, jego nasilenie uzależnione jest od indywidualnego progu wytrzymałości na ból. Mimo że partie twarzy do których wprowadzany jest barwnik pokrywane są specjalnym krem znieczulającym, to i tak część osób odczuwa dyskomfort. Przy nakładaniu barwnika na usta stosuje się znieczulenie dentystyczne, które obkurcza mięśnie i hamuje krwawienie.

Zabieg dzieli się na dwa, rozłożone w czasie etapy. Pierwszy to wprowadzenie pod skórę (ok. 0,3mm - 0,8mm) ziołowego barwnika. Dobór koloru to kwestia gustu, jednak najczęściej w przypadku ust wybiera się dwa kolory o 2-3 tony ciemniejszy od ich naturalnej barwy. Jeden podkreśla kontur a drugi służy do wypełnienia. Powieki "maluje się" czarnym lub czarno-brązowym barwnikiem. Do brwi wykorzystuje się różne odcienie szarości i brązu.

Po dwóch dniach od nałożenia pierwszej warstwy makijażu skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Kiedy znikną (zazwyczaj są to 2 tygodnie) wykonuje się korektę makijażu, pozwala ona uniknąć nierówności i asymetrii powstałych przy pierwszym zabiegu. Czas potrzebny na jego wykonanie to od 30 do 120 minut. Tuż po zabiegu na twarz nakłada się zimne okłady mające zmniejszyć opuchliznę i zaczerwienie twarzy.

Skóra po nałożeniu makijażu permanentnego wymaga szczególnej pielęgnacji. Do mycia twarzy należy używać jedynie wody, ewentualnie delikatnego toniku lub mleczka do twarzy. Przez pierwszy tydzień warto unikać sauny oraz basenu, przez ok. 6 tygodni obowiązuje zakaz opalania .

Makijaż permanentny - czy na pewno jest bezpieczny?

Ból towarzyszący wykonywaniu tego typu makijażu nie jest jedynym zagrożeniem. Zbyt głębokie wkłucia mogą prowadzić do powstawania blizn . Szczególną uwagę należy zwrócić na sam salon, w którym wykonujemy zabieg. Jeśli nie jest wystarczająco sterylny, a kosmetyczka nie ma jednorazowych rękawiczek może dojść do zakażenie. Reakcje alergiczne wywołane przez barwnik, choć są możliwe zdarzają się bardzo rzadko.

Mimo że, tego typu zabieg nie niesie za sobą poważniejszych zagrożeń dla zdrowia nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Odradza się go osobom z cukrzycą oraz chorobą nowotworową, kobietom w ciąży i karmiącym matkom. Decyzję o wykonaniu makijażu muszą odłożyć, do momentu całkowitego wyleczenia, zmagający się z opryszczką lub infekcjami.Czytaj także:

Lipofilling

Wypełniacze

Jonoforeza

Dieta dla skóry - odżyw skórę od środka!

Geny odpowiedzialne za kształt twarzy odkryteWięcej o:
Komentarze (12)
Makijaż permanentny - czy to bezpieczne?
Zaloguj się
 • Joanna Lenkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Nie sądzę, żeby makijaż permanentny był jakoś szczególnie niebezpieczny. Oczywiście warunkiem udanego zabiegu jest udanie się do profesjonalnej linergistki. Ja byłam u Magdaleny Bąk w Warszawie i jestem zadowolona.

 • martaa-a126

  0

  Ja miałam problem z makijażem permanentnym. Został źle wykonany i musiałam go laserowo usunąć. Udałam się z tym do Kliniki Zakrzewscy do dr Marcina Zakrzewskiego i osobom, które również miały podobny problem mogę polecić tę klinikę. Jest bardzo profesjonalna.

 • Dorota Gucioł

  0

  Moim zdaniem należy trafić po prostu na odpowiedniego specjalistę, wtedy zabieg będzie całkowicie bezpieczny.
  Ja wybrałam panią Małgosię w Gabinet Helios Thalgo Bydgoszcz ;)

 • Karolina Włosek

  0

  Makijaż permanentny wykonywany przez profesjonalistę jest bezpieczny. Ja, przed wyborem gabinetu, w którym mogłabym go zrobić, zapoznawałam się z opiniami innych osób. Zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi metodą piórkową w krakowskim salonie kosmetycznym, SCM estetic. Z efektu jestem bardzo zadowolona, gdyż wyszedł bardzo naturalnie.

 • tutka3377

  0

  Jeśli robi się w sprawdzonym salonie, gdzie dba się o higienę, to raczej nic nam nie grozi. No chyba, że trafimy na niedoświadczoną linergistkę, to rzeczywiście może być problem. Ja na szczęście mam sprawdzony salon i jak będę znowu coś robić, to tylko u Estery Rej z Magic Visage w Warszawie. Sprawdzone miejsce, polecam.

 • Marek Blant

  Oceniono 4 razy -4

  kobieco.pl/uroda/musisz-wiedziec-makijazu-permanentnym/

 • fatsamu

  Oceniono 5 razy -5

  policealna szkoła kosmetyczna AZIU w Poznaniu szuka właśnie chętnych osób, które chcą makijaż permanentny tylko za 150 zł - tylko za materiały (barwniki licencjonowane, najlepsze igły i materiały higieniczne). Kliknij tutaj żeby zapoznać się ze szkołą. Modelki zawsze wychodza zadowolone, bo szkolenie przeprowadza doświadczony instruktor, ewentualne poprawki robi właśnie on, a i osoba szkolona jest doświadczoną kosmetyczką. Po szczegóły najlepiej skorzystać z zakładki kontakt i zadzwonić pod podane numery.

 • beata brzujszczak

  Oceniono 7 razy -7

  Ja mogę jedynie zgodzić się z ogólnym zdaniem, że warto udać się do salonu, który ma duże doświadczenie. Warto także w tym wypadku Nie lekceważyć poczty pantoflowej, która jest najlepszym wyznacznikiem jakości salonu. Ja mogę doradzić salon pani Marzeny Kotowskiej, używają pigmentów biotouche, które są niezwykle trwałe i dobre jakościowo.

 • Miki Mukos

  Oceniono 7 razy -7

  Makijaż permanentny jest bezpieczny jeśli wykona go profesjonalista. Mi brwi wykonywała Pani Aleksandra Górecka. Super bo dobrała mi odpowiedni kształt do twarzy. Dzięki temu efekt jest niezwykle naturalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX