Nowotwór

Nowotwór to grupa schorzeń charakteryzujących się niekontrolowanym przyrostem komórek w organizmie. Choroba może mieć różne nasilenie i często, błędnie, bywa nazywana rakiem.
Dołącz do nas na Facebooku!

Nadmierny przyrost komórek, które nie przekształcają się w typowe dla organizmu tkanki najczęściej związany jest z mutacją genów odpowiedzialnych za kodowanie białek biorących udział w cyklu komórkowym. Nieprawidłowo zbudowany gen sprawia, że nowopowstała komórka nie reaguje lub reaguje niewłaściwie na sygnały organizmu. Aby doszło do rozwoju choroby nowotworowej w ciele musi znajdować się kilka, lub kilkanaście takich mutacji. Dlatego nowotwory mogą rozwijać się bardzo długo i nie dawać żadnych objawów.

Ze względu na charakter zmian medycyna wyróżnia kilka typów nowotworów: łagodny, złośliwy oraz miejscowo złośliwy. Dodatkowo nowotwory złośliwe dzieli się na:

- nowotwór anaplastyczny (niezroźnicowany, o bardzo wysokiej złośliwości)

- mięsak (wspólna nazwa wszystkich nowotworów pochodzenia nienabłonkowego)

- rak (nowotwór złośliwy)

- potworniak (zmiana nowotworowa powstała z wielopostaciowych komórek zarodkowych, najczęściej przybiera formę guza)

Chcesz się dowiedzieć więcej, coś Cię niepokoi, zapytaj lekarza

Czytaj także:

Kacheksja

Połowie nowotworów złośliwych możemy zapobiec

Rak trzustki

Antygen karcinoembrionalny (CEA, antygen rakowo - płodowy)

Badanie histopatologiczne

Więcej o:
Komentarze (2)
Nowotwór
Zaloguj się
 • margo_1984

  0

  Skłonność do szybkiego wzrostu komórek nowotworowych może być wykorzystana w terapii raka. Polscy badacze opracowali nową metodę leczenia raka, która wykorzystuję 'apetyt' komórek nowotworowych na glukozę. Komórki te szybko rosną więc zużywają duże ilości substancji odżywczych. Polscy naukowcy opracowali maleńkie kapsułki otoczone cukrową powłoczką, które nowotwór chętnie "pożera". Wypełnione kilkoma lekami, po wniknięciu do guza, mogą stanowić skuteczną broń w walce z nowotworami.

  Więcej na temat nowej terapii: www.ecogeo.pl/rewolucja-w-leczeniu-chorob-nowotworowych,id-11346

 • Gość: Dariusz

  Oceniono 2 razy 0

  Kapsaicyna, Amigdalina (Witamina B-17) i inne naturalne metody leczenia nowotworów. Zapraszam do kontaktu, to nic nie kosztuje, opisy kuracji otrzymujesz GRATIS: didiidexter@o2.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX